Фото ілюстративне
Право на отримання житлової субсидії, за законодавством України, мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу (в межах встановлених норм споживання).

Начальниця відділу з призначення субсидій Тетяна Горбатюк та начальниця відділу з прийому субсидій Лариса Ференчук дали відповідь на питання, які пов’язані з призначенням субсидії на опалювальний сезон 2020/2021років, повідомляється на сайті "7 днів".

Як і де оформити субсидію в 2020 році?

Насамперед необхідно подати належним чином заповнені і підписані заяву та декларацію. Це можна зробити наступним чином:

– поштовим відправленням на адресу: вул. Соборна 12;

– на електронну адресу: 03195441@mail.gov.ua;

– через веб сайт: rivnesoc.gov.ua або сайт Міністерства соціальної політики https://www.msp.gov.ua, за наявності кваліфікованого електронного підпису;

– до підрозділів управління, розташованих за адресами: вул. 16 Липня 49/51, вул. Вербова, 20 (у приміщенні КК «Західна» і ТзОВ«УКСонячне»), вул. Відінська 40 (у приміщенні ЖКП «Галицьке»), вул. Будівельників, 1 (УК «Дім Сервіс»).

Бланки заяв і декларацій для призначення субсидії, роз’яснення та зразки їх заповнення розміщені на сайті УПСЗН rivnesoc.gov.ua та Міністерства соціальної політики https://www.msp.gov.ua.

Хто має подати заяву, якщо зареєстровано декілька людей?

Житлова субсидія оформляється на одного з зареєстрованих членів домогосподарства.

На який період надається субсидія?

Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Житлова субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більш ніж на 12 місяців. Періоди року, які використовуються для розрахунку субсидії: на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня – та на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

В яких випадках призначається готівкова, а коли безготівкова субсидія? Чи можливо самостійно обирати способи її отримання?

Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію в грошовій готівковій формі й у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний термін призначається у грошовій готівковій формі. Громадянам, які звернулися вперше, житлова субсидія призначається у грошовій безготівковій формі.

Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тисяч гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.

За бажанням одержувача субсидії, якому вона надається в грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного місяця може здійснюватись у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої до структурного підрозділу з обов’язковим зазначенням номера мобільного телефону заявника.

Якщо опалення не централізоване, а індивідуальне, як це впливає на розрахунок субсидії?

Для домогосподарств, які використовують природний газ/електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Чи буде призначена субсидія, якщо є борги за комуналку?

Субсидія не призначається і термін її дії на наступний період не продовжується, якщо у громадян є борг зі сплати за комуналку строком більше трьох місяців. У разі отримання управлінням інформації про наявність на 01.10.2020 р. простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 гривень, у призначенні субсидії буде відмовлено. Просимо осіб, які звертаються за призначенням субсидії, перевірити наявність заборгованості у квитанціях організацій надавачів послуг та, у разі наявності заборгованості, погасити або реструктуризувати її та подати документальне підтвердження до філії управління.

Чи може бути призначена субсидія за наявності неповернутої громадянином суми боргу, що утворився внаслідок надміру отриманої за попередній період субсидії?

Житлова субсидія не призначається, якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Однак Положенням передбачено можливість, як виняток, призначити житлову субсидію на підставі рішення комісії, що приймається з урахуванням конкретних життєвих обставин, що склалися в заявника.

Кому субсидію не дадуть?

Право на отримання субсидії не мають такі категорії громадян:

– особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч грн;

– володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років (виняток становлять мопеди або машини, видані управліннями соціального захисту населення, та причіп);

– особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або в інший законний спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;

– боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн);

– власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;

– особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні.

– особи, які перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім навчання, відрядження, працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики).

Де перевірити онлайн дані про призначену субсидію?

Щоб дізнатися про нарахування монетизованої субсидії та перевірити її розмір у 2020 році, можна використовувати online-сервіс «Єдиний державний реєстр отримувачів субсидій». Сайт розроблений і підтримується Мінсоцполітики України. За допомогою інтернету можна з’ясувати, чи призначена житлова субсидія та її суму на опалювальний і неопалювальний сезони. У разі відмови в наданні субсидії про причини і підстави зупинення або повного припинення виплат можна дізнатися в особистому кабінеті (доходи менше мінімальної зарплати, несплата ЄСВ, наявність боргу тощо).

Чи встановлена відповідальність осіб, які отримують субсидію, і що робити, щоб не втратити право на її одержання?

Перш за все громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний щомісяця здійснювати оплату вартості наданих житлово-комунальних послуг при отриманні грошової готівкової субсидії. А ті громадяни, яким субсидія надається в грошовій безготівковій формі – здійснювати доплату різниці між вартістю спожитих послуг і сумою наданої субсидії.

Крім того, щоб не втратити право на субсидію, а також уникнути надмірного надання субсидії, яке підлягає обов’язковому поверненню, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити управління праці та соціального захисту населення про:

– будь-які зміни в родині: зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів;

– перелік одержуваних житлово-комунальних послуг або умов їх надання;

– придбання товару або оплату послуг на суму понад 50 000 гривень.

Інформування органу УСЗН про зміни, що сталися, відбувається у встановлений законом термін (один місяць) шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява та декларація.

Тільки дотримуючись встановлених законодавчих правил, громадяни будуть отримувати субсидію та надалі мати на неї право.

ВАЖЛИВО: На розгляді Кабінету Міністрів України перебуває проєкт постанови, яким передбачено внесення змін і доповнень до діючого Порядку призначення субсидій. У разі прийняття будемо інформувати.

Консультації щодо призначення житлових субсидій надаються виключно за телефонами:

  • вул. Вербова, 20 т. 097-507-00-09 у приміщенні КК «Західна»
  • вул. Відінська, 40-а т. 63-52-73, 097-003-75-07 у приміщенні ЖКП «Галицьке»
  • вул. Вербова 20 1 поверх т. 098-463-77-03, 2 поверх т. 050-225-63-37 у приміщенні ТзОВ «УКСонячне»
  • вул. Будівельників, 1 1 поверх т. 093-225-01-99, 2 поверх т. 068-042-22-01 у приміщенні УК «Дім Сервіс»
  • вул. 16 Липня, 49/51 т.62-34-65 для будинків які відносились до ЖКП «Покровське»

Читайте також: Завтра 10 вулиць Рівного та 13 навколишніх сіл будуть без світла