COVID-19 дістався до дітей: на фоні збільшення захворюваності в Україні на Рівненщині зафіксована перша дитяча смерть від коронавірусу.

З початку тижня в Україні фіксують рекордну кількість інфікованих на коронавірус. Декілька днів поспіль ця цифра сягає понад 4 тисяч. За словами експертів, така тенденція – не межа.

Медики пов’язують зростання кількості хворих із сукупністю факторів, часто незалежних від людини: погіршенням погоди, початком сезонних хвороб тощо. Про це повідомляє Рівне нська ОДА.

«Осінньо-зимовий період – це якраз сезон, коли підвищується активність гострих респіраторних вірусних інфекцій, найбільш актуальна з них наразі коронавірусна хвороба. Зростання кількості хворих зараз відбувається в всій країні, особливо у західних областях. Це сукупність багатьох чинників: активізація інфекції з одного боку і з іншого, звісно, ми. Зараз, як ніколи раніше, потрібно дослухатися до того, що було сказано відносно носіння масок, дистанції тощо», – наголосив головний державний санітарний лікар Рівне нської області Роман Сафонов.

На Рівне нщині значно зросла кількість хворих на COVID-19 – за останню добу в області виявили 216 нових випадків захворювання.

«Друзі, за останню добу ми бачимо антирекорди, як знову в Україні, так і в нашій області. 216 нових випадків є на Рівне нщині , вперше зафіксовано смерть дитини, в якої було супутнє онкологічне захворювання, – зазначає перший заступник голови Рівне нської ОДА Сергій Подолін. – Вкотре закликаємо: будьте обережними, дотримуйтесь карантинних обмежень! Зберігайте соціальну дистанцію та використовуйте засоби індивідуального захисту! Велике прохання – утриматися від відвідування родичів у лікарнях. Ми робимо все можливе, аби зупинити цю біду. Бережіть себе та свої рідних».

Головний лікар Рівне нської обласної дитячої клінічної лікарні Віталій Бойко розповів: «Хлопчик 13 років з Рокитнівського району поступив до Рівне нської обласної дитячої лікарні. Це пацієнт з онкологічною патологією. При поступленні ПЛР та ІФА тести показали негативний результат, так само, як і в його рідних. Під час його перебування на стаціонарі в дитини виявили COVID-19. Лікування було здійснене згідно протоколу, всіма медикаментами пацієнт був забезпечений. Але, на жаль, сьогодні вночі хлопчик помер».

Нагадаємо, всього на Рівне нщині з початку пандемії на коронавірус захворіло 12770 осіб.

170 випадків закінчилися летально.

10146 пацієнтів подолали хворобу.

Зараз Рівне нський обласний лабораторний центр перевіряє ще 310 зразків.

Читайте також: За минулу добу на Рівне нщині виявили понад 200 нових інфікованих Covid-19