Джерело: ГУ ДСНС у Рівненській області
Спільними зусиллями рятувальників Рівненщини та жителів Великоомелянської сільської ради розпочато відновлення історичної споруди пожежного депо, що було побудоване чеськими переселенцями в 1923 році у селі Дібрівка Рівненського району.

Історична довідка

(STRA? OGNIOWA OCHOTNICZA WE WSI D?BROWCE)
Стараж огньова охотніча (добровільна пожежна охорона в с. Дубровка)

Стараж огньова охотніча в селі Дубровка відповідно до протоколу №1 створена 20 травня 1923 року. 3 липня 1923 року затверджений статут об’єднання під назвою «Товариство Добровільної Пожежної Охорони в Дубровці».

В складі частини «збройніци» було 22 діючих пожежних, район виїзду становив 5 кілометрів, пожежні обслуговували 800 будинків з яких 20 % було оброблено вогнезахисним покриттям. В районі виїзду пожежної частини проживало 2500 мешканців.

Поблизу пожежної частини було встановлено муніципальний дзвін. Дзвонар – Зумр Йосип, він регулярно сповіщав про час вечірньої молитви та про сумні події: загоряння обійсть або похорон. Пожежні за 10 хвилин доїжджали до місця виклику.

Об’єднання включено в реєстр організацій і спілок Волинського воєводства під номером 192.
Відповідно до відповіді староства, на запит мешканців Дубровки 7476//І. від 25 травня 1923, офіційними засновниками частини є Зумер Вацлав, Юзеф Кубин, він же перший Голова( по національності чех) і Ян Камачек(Jumer Waclaw, Józef Kubyn, Jan Kamaczek).

Станом на 31 жовтня 1930 року до складу частини входило 19 осіб у віці від 18 до 42 років.
Штатний розпис передбачав наступні посади:
- Голова
- Начальник частини
- Інструктор
- Секретар
- Комірник
- Бухгалтер
- Лікар
- Керівник ланки (2 особи)
- Рядовий (10 осіб)

Наступний Голова підрозділу Ян Бачевскі обраний 4 березня 1933 року. Наступний статут «Добровільної Пожежної Охорони» в Дубровці затверджений 28 червня 1935 року і включений до реєстру організацій і спілок під номером 8.

Станом на 1 березня 1936 року чисельність об’єднання складала 33 особи.

Пожежна команда користувалася великою повагою не тільки в Дібрівці, але й у сусідніх українських селах, де часто брала участь у ліквідації вогню й порятунку їх майна.

Читайте також: На Березнівщині з дна річки підняли стародавній човен (ФОТО)