Президент України Володимир Зеленський заявив, що по суті в Україні не було першої хвилі коронавірусу.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24". 

"З точки зору кількості ліжок, я боюся про це говорити, але тим не менш, у нас заповнені зараз в деяких областях вже більше 50%. Це дуже небезпечно. З точки зору нашої техніки, то там близько 6-15% - все є. У цьому напрямку ми дійсно непогано підготовлені. Але не витримає не кількість ліжок, не витримає кількість фахівців другої або третьої хвилі, якщо вона буде дуже потужна", - зазначив очільник країни.

За його словами, кілька країн вже майже готові з вакциною, але все одно ніхто не знає чітких термінів, коли буде та чи інша вакцина передана в країну, коли буде налагоджено виробництво.

Він закликав українців бути обережними, щоб не повторилася ситуація як в Італії.

"Коли люди збираються, я розумію, таке в житті буває один раз - весілля, день народження - я все це розумію, але треба бути дуже обережними. Якщо не витримають наші медики, буде те, що було в Італії. Більшість європейських країн - Італія, Англія, країни Балтії - вони всі нас вітали, коли ми збили першу хвилю. У нас в Україні першої хвилі реально не було. Зараз вона - і зараз ми ростемо. І зараз хвиля. У тому й справа. Хвиля в тому, що йде щоденне зростання. Першу хвилю ми просто збили, в Україні її не було, в той час, коли вона була в Європі", - додав президент.

Читайте також: Коли може закінчитись пандемія COVID-19 – прогноз голови ВООЗ