У липні цього року працівниками Державної екологічної інспекції України із залученням працівників Державної екологічної інспекції Поліського округу проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища ПрАТ "Рівнеазот".

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

ПрАТ «Рівне азот» - Рівне нський завод мінеральних добрив, який сьогодні є одним з найбільших промислових підприємств регіону.

Під час проведення перевірки відділом інструментально – лабораторного контролю Інспекції Поліського округу були відібрані проби зі стаціонарних джерел викидів, стічних вод та проби грунтів.

За результатами лабораторних досліджень та заходів контролю виявлено ряд порушень, в тому числі забруднення земель поблизу відвалу фосфогіпсу, що є порушенням ст.35 Закону України "Про охорону земель".

Вказані порушення зафіксовані в акті перевірки, до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто посадових осіб підприємства, розмір шкоди, заподіяної державі ПрАТ "Рівне азот" внаслідок забруднення земель становить 233 тис. 262 грн.

Підприємству наданий припис щодо усунення виявлених порушень та направлено претензію для добровільного відшкодування заподіяної державі шкоди внаслідок забруднення земель фосфогіпсом.

У разі відмови від відшкодування, Державна екологічна інспекція Поліського округу буде змушена звернутись до суду з позовом про стягнення коштів у примусовому порядку. 

Читайте також: На одній із вулиць Рівного загорілось таксі (ФОТО)