Про це повідомив міністр оборони Андрій Таран під час засідання Верховної Ради 17 липня.
"Керівництву обласних та районних адміністрацій, військовим комісаріатам, місцевим органам освіти та науки, закладам освіти рекомендовано надавати відтермінування до 1 жовтня 2020 року.
Всі бажаючі продовжити навчання за програмою магістратури надають до військкоматів відповідні документи від навчальних закладів, що стане підставою для відтермінування призову до осени 2020 року.
Відповідна інформація та доручення Генерального штабу уже доведені до військових комісаріатів та керівників обласних і районних адміністрацій", – зазначає міністр.
Військовий комісаріат виконує рішення призовної комісії. Фото rachwal/Depositphotos |
За його словами, у випадку виникнення проблемних ситуацій Міністерство оборони пропонує звертатися на гарячу лінію відомства.
"Кожен випадок порушення прав здобувачів освіти ретельно розглядається, а винуватці будуть притягнуті до відповідальності", – додав очільник Міноборони.
При цьому міністр наголосив, що "організація, підготовка та проведення призову здійснюється міськими або районними державними адміністраціям".
"Що стосується військкоматів та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – ми зробимо все можливе.
Діти у будь-якому випадку мають право на подальше навчання, ми будемо вирішувати ці ситуації", – зауважив Андрій Таран.
Загалом призов триватиме до 31 липня цього року.
За їхніми словами, всупереч поданим документам про намір продовжувати навчання, приймальна комісія відмовила у відтермінуванні призову.
У Командуванні Сухопутних віи?ськ ЗСУ запевняють, що надали рекомендації призовним комісіям стосовно відтермінування у випадках пред'явлення документу про попередню реєстрацію на вступ.
При цьому рішення прийняті призовною комісією обов'язкові до виконання військовим комісаріатом.
Зазначається, якщо призовна комісія відхилила відтермінування – призовник повинен з'явитися на службу, і це не позбавляє хлопців права на освіту.