Коротко про головне.

Читайте також: За добу в Україні 809 нових випадків коронавірусної хвороби

  •  МОЗ планує до вересня поточного року вдвічі збільшити кількість тестувань на COVID-19 в порівнянні з поточними показниками. На сьогодні вітчизняні лабораторні центри проводять 13-14 тис. ПЛР-тестів за добу. Для порівняння - на початку квітня в Україні здійснювалось 200-250 таких тестувань за добу. За останні три місяці було обновлено обладнання всіх лабораторних центрів, що дозволило значно збільшити їхні потужності. Міністерство має намір продовжити роботу у цьому напрямі.
  •  Міністр вважає, що в Україні мінімальна зарплата лікаря після закінчення інтернатури повинна складати 20-25 тис. грн. Оскільки підвищити заробітну плату до такого рівня одномоментно достатньо складно, МОЗ ініціювало поетапний її перегляд. Так, з 1 вересня поточного року зарплата лікарів в середньому буде підвищена на 3,5 тис. грн, середнього медпрацівника - приблизно на 2,5 тис. грн, молодшого - на 1,25 тис. грн.
  •  Сьогодні запланована робоча поїздка міністра у Житомирську область. У програмі візиту - відвідування Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Обласного перинатального центру, а також Обласної дитячої лікарні.
  •  МОЗ вважає пріоритетним розвиток екстреної медичної допомоги. Цього року Уряд збільшив її фінансування приблизно на 1,3 млрд грн.
  •  Постановою Уряду №392 передбачається, що перевезення пасажирів у транспорті повинно відбуватись у кількості, яка не перевищує кількість місць для сидіння. У разі слідування транспортного засобу до регіонів зі складною епідеміологічною ситуацією, дозволяється перевезення пасажирів в межах 50 відсотків місць.
  •  За останній місяць кількість випадків інфікування COVID-19 в Україні збільшилась в порівнянні з травнем-початком червня. Для профілактики поширення коронавірусу МОЗ закликає громадян дотримуватись маскового режиму, соціальної дистанції та користуватись антисептиками.

Читайте також: На Рівне нщині 32 нових випадки захворювання на COVID-19