Вчора, 6 липня, в стані середньої важкості з діагнозом укус гадюки госпіталізували в реанімаційне відділення Корецької ЦРЛ громадянку 2001 року народження, а також громадянина 1984 року народження в реанімаційне відділення Зарічненської ЦРЛ.

Про це інформує Головне управління ДСНС у Рівне нській області на власній сторінці у Facebook.

Разом з тим рятувальники ДСНС нагадують першу допомогу при укусі змії.

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу. Під час транспортування на місце укусу рекомендується класти холод, давати якомога більшу кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі та сприяти його виділенню із сечею.

Також додають:

Раніше існувала думка про необхідність припікань, надрізів, накладання джгута. Зараз така думка вважається неправильною. Припікання лише збільшує рану, сприяючи її нагноєнню, але не знищує отрути, надрізами ж не завжди вдається викликати сильну кровотечу, тому що в отруті присутні речовини, що викликають швидке згортання крові, а саме місце укусу сильно травмується. Перетягування джгутом кінцівки також не може призупинити проникнення отрути в організм, оскільки він поширюється не по кровоносним, а по лімфатичних судинах.

Бережіть себе! 

Читайте також: На Рівне нщині втопилася дворічна дитина