Хвороба може бути викликана різними чинниками, але найбільш поширені чотири з них:
- занадто велика вологість або ж, навпаки, зайва сухість слухового каналу, які можуть виникнути через безперервне перебування у воді або на спеці;
- квітуча вода водойм, в якій привільно відчуває себе грибкова інфекція з сімейства Candida. Солона морська вода ушкоджує шкіру слухових проходів, на неї потрапляє грибок і активно «росте»;
- механічне пошкодження, отримане в результаті колупання в вусі чимось не особливо для цього відповідним (наприклад, при спробі видалити вушну сірку не ватною паличкою з обмежувачем, а сірником);
- недолік або відсутність вушної сірки. Тому не перестарайтеся з чищенням вух - цю процедуру абсолютно не потрібно проводити щодня, вона сильно сушить слуховий прохід.
Самолікування виключається
Лікар пропише спеціальні краплі на основі антибіотика або протизапальний засіб, а також болезаспокійливі і жарознижувальні препарати. У випадку з грибковою інфекцією потрібно досить скрупульозне лікування, адже універсального протигрибкового засобу немає: то, що одному грибку - смерть, для іншого - так, дурниця, яка не заслуговує на увагу. Тому самолікування тут виключено - ніхто не в змозі визначити точний вид грибка без лабораторного дослідження.
Як захистити вуха перед купанням?
Ніякі «ватки» у вусі, шапочки для купання і навіть гідрокостюм не можуть захистити вухо від попадання води. Хороший засіб для захисту шкіри від впливу води - перед купанням закапати у вухо кілька крапель масляного розчину вітаміну А.
Зверніть увагу! Найчастіше вушна біль віддається в око, а маленькі діти не завжди в змозі точно визначити, що ж саме робить їм незручність. Тому, якщо малюк скаржиться на те, що «око болить», краще перестрахуйтеся і перевірте йому вуха.
Перша допомога, якщо захворіло вухо
Якщо вухо не «тече», можна закапати будь-якою речовиною, що містить етиловий спирт (за винятком чистого спирту - його треба розвести). Гріти вуха не можна!