Від травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Про ухвалений Кабінетом Міністрів план проведення Року математичної освіти в Україні повідомляє пресслужба МОН України.

"Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти", - зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Відповідно, план Року математичної освіти передбачатиме заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання цього предмету, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

Окрім ДПА у формі ЗНО також передбачено:
• збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
• впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
• провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
• оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
• створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
• розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
• організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

Зокрема, у квітні 2021 року також планують створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Нагадаємо, Рік математики було анонсовано у грудні 2019 року під час презентації Національного і Міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. А 30 січня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав Указ “Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні”.

Читайте також: Як у Рівному складали ЗНО з математики?