Це зробили у Німеччині. Використання безкоштовного додатку є добровільним, він має інформувати користувачів у ФРН про контакти з людьми, які заразилися коронавірусом. Віднині його можна встановлювати на смартфони.

У Німеччині у вівторок, 16 червня, відбулася презентація безкоштовного мобільного додатку Corona-Warn-App, що має відстежувати контакти людей і допомагати протидіяти поширенню коронавірусу. Очільник відомства федерального канцлера Гельґе Браун (Helge Braun) назвав його важливим компонентом у боротьбі з коронавірусом.

"Німецький додаток Corona-Warn-App - не перший, але найкращий", - цитує його агенція dpa.

У свою чергу, президент німецького Інституту Роберта Коха (ІРК) Лотар Вілер (Lothar Wieler) заявив, що новий додаток має запобігти можливому зростанню кількості інфікувань. За його словами, саме відстеження інфекційних ланцюгів є однією з головних причин, чому Німеччина відносно добре проходить через епідемію.

Утім, міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан (Jens Spahn) застерігає від уявлень про те, що новий додаток може стати панацеєю у боротьбі з коронавірусом. Він зауважив, що наразі зростає кількість випадків "анонімної близькості" до інших людей, зокрема на демонстраціях та у громадському транспорті. Все це збільшує ризик інфікування COVID-19, а завдяки додатку можна буде інформувати про ризик зараження тих людей, яким іншим шляхом неможливо про це повідомити.

"Додаток може швидше допомогти людям, які спілкувалися з інфікованими особами", - уточнив він.

Водночас глава МОЗ ФРН наголосив, що додаток не замінює необхідних превентивних заходів, зокрема, дотримання відстані між людьми і носіння захисних масок.