Зазвичай, мурахи заводяться на городі надовго і взагалі приносить одні незручності. Боротьба з мурахами на дачній ділянці часто проходить з перемінним успіхом і не завжди завершується остаточною перемогою людини. Отож, як позбавитися від мурах народними засобами?

 Якої шкоди ділянці завдають мурахи

Через мурах на ділянці може завестися попелиця. Причому розводять вони її виключно заради задоволення, для отримання солодкого нектару.
 
Як і кроти, мурашині колонії псують клумби, альпійські гірки та газони. Вони будують мурашники з розгалуженими підземними ходами, куди згодом не проникає ні холод, ні інсектициди. Руді грунтові мурахи охоче ласують суницею та іншими ягідними культурами, поїдають овочі і коренеплоди з високим вмістом цукру, виїдають вміст бутонів і квітів. А згодом переселяються навіть в житло людини і їдять все, що погано лежить.
 
До того ж на ділянках господарюють бурі, дернові, червонощокі і звичайні садові мурахи, а вони харчуються рослинами і є 100% -ми шкідниками. Таким чином, від мурах на дачі все ж потрібно позбавлятися і про те, як це зробити, читайте  далі.
 
Як позбутися мурах
 
Відлякуючі засоби:
 
Трави і приправи. Вважається, що мурашки не переносять різких запахів. Тому біля мурашників радять розкладати листя анісу, подрібнене бадилля помідоріві петрушки, полин, зубчики часнику (можна розкласти тирсу, змішану з часниковою кашкою) і корицю.
 
У посадках суниці можна посадити часник.
 
Деревне вугілля. Багато комах не люблять запах горілого дерева - для них воно асоціюється з лісовими пожежами. Подрібніть деревне вугілля і рясно посипте їм мурашник і місця скупчення мурашок.
 
Якщо у вас на ділянці росте полин і петрушка - побоюватися мурах не варто, адже цих рослин вони також вважають за краще уникати.
 
Мурахи - погані плавці, тому захистити дерева можна, зробивши рівчаки, наповнені водою. Ширина і глибина їх може не перевищувати 3-5 см, зате в цьому випадку мурахи не зможуть забратися на дерево.
 
Візьміть трохи дріжджів і полийте їх солодкою сумішшю з цукру, води і меду, щоб вийшла кашка. Розподіліть суміш по сірникових коробках і розставте їх навколо мурашиних гнізд, прикривши чим-небудь. Через деякий час мурахи стануть обходити ці місця стороною.
 
Засоби від мурашок в саду
 
Тут найголовніше - не пустити мурах на дерева - саме там вони розводять колонії попелиць. Є три цілком надійних засоби.
 
Конопляна олія. Обробіть нею стовбури - вважається, що мурахи уникають цього запаху.
 
Фольга. Щільно обмотайте стовбур тонким поролоном, а поверх нього - смужкою фольги. Вона слизька, мурашки не можуть подолати таку перешкоду. Поролон потрібен, щоб не поранити кору дерева, особливо якщо воно молоде. А на старих деревах він заповнить поглиблення в корі, щоб комахи не змогли проповзти під фольгою.
 
Липка стрічка від мух. Схема аналогічна - поролон, поверх нього - стрічка. Мурахи, намагаючись дістатися до колонії попелиці, просто прилипнуть і загинуть.

Засоби від мурашок в городі
 
Зола. Посипте золою мурашники і місця скупчення мурашок - вони, як було згадано вище, не люблять запах горілого. А для рослин зола - відмінне добриво.
 
Солодка губка. Дуже проста, але ефективна приманка. Візьміть звичайну губку для миття посуду, просочіть її цукровим розчином і покладіть в місцях скупчення мурашок. Коли комах на ній збереться багато, занурте губку в окріп. Знову просочіть сиропом і знову покладіть до мурашок. І так кілька разів.
 
Змішайте висушену і подрібнену траву материнки з сіркою в пропорції 1:2, обкопавши землю в тому місці, де оселилися мурахи і засипте приготовлену суміш. Поблизу від мурашиного поселення також можна розкидати пічну сажу.
 
З настанням сутінків, коли всі комахи повернуться "додому", візьміть лопату і за два-три рази розкопайте весь мурашник. Швидко перекладіть його разом з мешканцями у відро і винесіть за межі ділянки. Ямку залийте окропом.
 
Як позбутися від мурах в будинку
 
Іноді мурахи перебираються в будинок і починають знищувати їстівні припаси і дошкуляти господарям. Для боротьби з ними можна використовувати такі методи:
 
 
Мурахи  обожнюють варення - особливо малинове, вишневе і полуничне. У 500 г варення додайте 20 г свіжих дріжджів і 5 г борної кислоти. Мурахи з радістю накинуться на ласощі, але вони, швидше за все, стане для них останніми - більшість особин загине через 2 доби.
 
Оскільки в квартирі не можна застосовувати хімікати, потрібно використовувати безпечні для людини, але неприємні для комах засоби. Наприклад, такі як соняшникова олія, бузина, помідори, дика м'ята, гвоздика, полин і часник.
 
Візьміть шматок старого пожовклого сала (100-200 г) і обсмажте його з усіх боків. Залиште сало на тарілці поблизу мурашиних ходів. Повірте, рідко який продукт здатний так сильно відлякувати дрібних шкідників.