фото ілюстративне
Органи досудового розслідування підозрюють 25-річного рівнянина у завданні 52-річному жителеві Рівного умисного тяжкого тілесного ушкодження, яке спричинило смерть потерпілого.

Наразі вирішується питання про зміну кваліфікації злочину, у вчиненні якого обвинувачується чоловік, оскільки підозрюваному проголошено підозру.

Бійка між рівнянами сталася 4 травня цього року близько 18-ї години на Лебединці. Під час неї 25-річний місцевий житель кинув у бік опонента камінь та проламав йому череп. Лікарі діагностували у потерпілого відкриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку. Через три дні, 7 травня, тяжко поранений чоловік помер.

Цього ж дня ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду задоволено клопотання слідчого про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Не погодившись із рішенням місцевого суду, захисник підозрюваного оскаржила його в апеляційному порядку. У ході судового розгляду переконувала суд, що у слідчого та суду не було жодних підстав застосовувати до її підзахисного найсуворішого запобіжного заходу, просила скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову, якою обрати громадянину запобіжний захід у вигляді домашнього арешту цілодобово, оскільки підозрюваний не ухиляється від слідства, дав показання і визнає, що кинув каменем у потерпілого, а ризики, наведені прокурором у клопотанні — невиправдані.

Проти задоволення апеляційної скарги захисника підозрюваного виступив прокурор, який вважає її суб’єктивною, а необхідність утримання підозрюваного під вартою необхідною, оскільки ще не допитані всі свідки події, немає висновків судово-медичної експертизи і залишається високою ймовірність переховування рівнянина від органів досудового розслідування та суду.

Представник потерпілої сторони також заперечила проти задоволення апеляційної скарги захисника підозрюваного, повідомила суду, що громадянин  не має міцних соціальних зв’язків, а ризики не зникли.

Читайте також: Суд змінив запобіжний захід підозрюваному в умисному пошкодженні майна працівників поліції