Ще зовсім недавно мастурбація вважалася чимось брудним і непристойним, стверджувалося, що самозадоволення небезпечно для здоров'я. Це зовсім не так: пізнання себе вельми корисно.

Зменшує стрес

Мастурбація - відмінний спосіб поліпшити настрій без залучення іншої людини і при мінімумі зусиль. Згідно з деякими даними, мастурбація також може допомогти знизити і ризик депресії.

Допомагає налагодити сон

Дослідження показують, що самозадоволення може стати чудовою альтернативою снодійного. Коли ви мастурбируете або займаєтеся сексом, ваше тіло проходить через різні стадії. Наприклад, в першій фазі - фазі збудження - частота серцевих скорочень і дихання різко збільшується, а м'язи напружуються. У свою чергу, під час оргазму ви отримуєте розрядку, яка нерідко супроводжується приємною втомою.

Допомагає зрозуміти себе краще

Є припущення, що жінки, які самозадовольняються або користуються секс-іграшками, важче отримують оргазм з партнером. Дослідження стверджують, що це ніяк не пов'язано. Все зовсім навпаки - жінка може краще зрозуміти себе, зрозуміти, що їй подобається, і розповісти про це партнерові.

Мастурбація може підвищити лібідо

Якщо ви вже довгий час не хочете сексу, це не означає, що потрібно опускати руки і прощатися зі своїм сексуальним життям. Сексологи запевняють, що мастурбація - це швидкий і ефективний спосіб підвищити лібідо.

Я завжди раджу мастурбацію клієнткам зі зниженим лібідо. Чим більше ви мастурбируете, тим частіше вам хочеться сексу з партнером. Мастурбація викликає сексуальні фантазії, пробуджує чуттєвість і допомагає жінці відчути себе бажаною, - говорить доктор Венді Трубоу.

Це корисно для серця, а також покращує здоров'я

Деякі дослідження вказують на зв'язок між випробуванням більшого числа оргазмів і зниженням ризику серцевої недостатності, а також діабету другого типу. Медики сходяться на думці, що регулярні заняття сексом (або мастурбація) збільшують рівень імуноглобуліну і лімфоцитів, які допомагають організму боротися з інфекціями.

Це безпечно!

Наостанок варто відзначити, що під час мастурбації немає ніяких ризиків роздобути бактеріальну інфекцію або відчути