25 травня у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг. Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області.

Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій ОДА Олександр Поліщук.

Основні меседжі брифінгу:

  • В Здолбунівському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів всього перебуває 193 людей похилого віку, 112 осіб персоналу. З часу спалаху в закладі зроблено майже 300 ПЛР-тестів. Covid-19 зафіксовано у 28 випадках (11 персонал та 17 підопічних), померла 72-річна жінка. Із суботи на в'їзді/виїзді з інтернату діє КПП, в закладі працюють вахтовим методом. Сьогодні відбулось засідання комісії із розслідування спалаху, остаточне рішення буде прийняте в середу.
  • Ситуацію із оздоровленням обговорили на нараді під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля, були присутні 9 керівників оздоровчих закладів Рівненщини, незалежно від форм власності. У результаті голова ОДА доручив департаменту соцзахисту населення ОДА зібрати усі пропозиції, винесені на обговорення. У будь-якому випадку, відкриття оздоровчого сезону на Рівненщині відбудеться після зменшення захворюваності та пом’якшення карантину.
  • З початку введення карантинних обмежень у області до обсерваторів були поселені 15 осіб, з яких 12 вже пройшли її. На Рівненщині загалом визначено 21 заклад для обсервації (ізоляції), у яких одночасно можливе перебування 1361 особи. На сьогодні у закладах обсервації перебуває: м. Рівне – 2 особи; Здолбунівський район – 4 особи; Рокитнівський райони – 6 осіб. Ще дві людини до 28 травня перебуватимуть на обсервації у готелі приватного підприємства м. Здолбунів, одна – в обсерваторії Вараського міського центру комплексної реабілітації.
  • На Covid-19 захворіли чотири медики Костопільської ЦРЛ (2 середній молодший персонал, 2 молодші медсестри). Стан усіх задовільний, вони знаходяться на самоізоляції вдома. Костопільська ЦРЛ є закладом першої хвилі, тому ризики інфікування персоналу тут дещо вищі, аніж в інших закладах. Загалом в області зафіксовано 285 випадків захворювання медиків на Covid-19. Це: 67 лікарів, 127 середніх молодших працівників, 10 працівників інших спеціальностей (фармацевти, біологи). Це середній показник по Україні. 

Читайте також:Служба зайнятості Рівненщини продовжує надавати послуги АТОвцям та переселенцям