Вони створені згідно розпорядження голови ОДА Віталія Коваля. Основна мета аудиту – детінізація землі.
«Ми детально проаналізували використання земель в ОТГ області і побачили, що є порушення. В першу чергу – відсутність правильно оформлених відносин між власниками та землекористувачами. Тому аудит земель – це, передусім, захист від рейдерства та виходу землі з «тіні», що дозволить наповнити місцеві бюджети. Оформлення навіть половини земель, що не використовуються, забезпечить збільшення надходжень до 15 млн грн», - зазначив голова ОДА Віталій Коваль під час наради із керівниками РДА.
Інвентаризація сільськогосподарських земель матиме позитивний ефект для громад області, переконаний заступник голови ОДА Ігор Тимошенко: «Загальна площа ріллі в області складає 657 тис га, втім вона повністю не засіюються сільськогосподарськими культурами. Тому найголовніше завдання інвентаризації – узагальнити інформацію про ці землі та знайти для них інвестора».
Також, на його думку, необхідно провести аудит земель у господарствах населення. Частину з них люди передали у користування сільгоспвиробнику, але не уклали при цьому договори. В такій ситуації прибуток мають усі, крім громади, яка б могла використати додаткові фінанси на поліпшення послуг.
Окрім того, аудит земель дозволить знайти резерви для поповнення бюджетів. Інвентаризація вплине й на розмір орендної плати виплати власникам паїв.
Читайте також: Житель Млинова повинен повернути земельну ділянку вартістю 8,9 млн.грн
За результатами наради голова ОДА Віталій Коваль доручив районам проводити аудит поетапно, перший з яких – аналіз земель державної і комунальної власності.
Нагадаємо, на сьогодні понад 31 тис га земельних ділянок у Рівне нській області Держгеокадастр передав у 32 ОТГ. З них лише трохи більше половини мають оформлене право комунальної власності. Зволікання з його реєстрацією призводить до втрат місцевих бюджетів, адже не надходять податки від оренди. Недоотриманню коштів на місцях сприяє і відсутність земельних торгів.