Фото ілюстративне
Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні цьогоріч може три­вати упродовж червня та липня. Про це заявила в. о. міністра освіти Любомира Мандзій.

«Плануємо провести ЗНО з 25 черв­ня по 17 липня. Перед цим, 15−17 числа, ми повинні провести пробне тестування. Щоб це було безпечно, працюємо над алгоритмом, який повинен схвалити державний санітарний лікар», — сказала вона.

По більш конкретне роз’яснення журна­ліст «ВЗ» звернулася до директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк:

— Дати проведення зовніш­нього незалежного оцінюван­ня ми будемо знати або 15, або 18 травня, коли Міністер­ство освіти і науки України за­твердить зміни до календарного плану проведення. І ці змі­ни ще мають бути зареєстровані у Міністерстві юстиції, що дуже важливо. Відповідно, на сьогод­ні до ЗНО ми готуємося, чекає­мо і протоколу від санітарного лікаря України.

— Що це за протокол?

— Протокол для проведення ЗНО у пунктах тестування. Від­повідно до цього протоколу бу­демо бачити, що напише Мініс­терство охорони здоров’я. Бо те, що я попередньо читала у «Дзеркалі тижня» про рукавич­ки, виглядає трохи смішно. Тож рукавичок там точно не буде. Як можуть діти писати у рукавич­ках?! Ми обговорювали, що ма­ють бути маски, можливо, буде вимірювання температури без­контактними термометрами, зрозуміло, що буде і рідке мило, і антисептики — усе, що має бути у людних місцях. Та, попри все, ми з нетерпінням чекаємо на той документ, який нам напише Міністерство охорони здоров’я. І тоді будемо знати дати — чи це буде 25 червня, чи 15 серп­ня. Змінені дати уже висять на сайті Міністерства освіти і нау­ки України, відповідно до цьо­го і змінено терміни проведення вступної кампанії. Міністерство освіти і науки внесло зміни і до умов прийому. Усе зсувається на місяць, бо прив’язане до про­ведення ЗНО. Реєстрація елек­тронних кабінетів вступників по­чнеться 1 серпня, прийом заяв та документів триватиме з 13 по 22 серпня. Але це у тому випад­ку, якщо ми у червні будемо про­водити ЗНО.

— А якщо не будете?

— Якщо ЗНО будемо проводи­ти у серпні, то вступна кампанія, зрозуміло, також буде зсуну­та. За попередніми документа­ми, початок навчального року для студентів стартує 1 жовтня. А якщо ми будемо це робити з 1 серпня, то навчальний рік для студентів розпочнеться ще піз­ніше. Найімовірніше, з 1 листо­пада. На мою думку, з 1 жовтня було би дуже нормально почи­нати навчання, бо заклади ви­щої освіти в усьому світі почи­нають працювати з 1 жовтня, даючи можливість студентам у вересні попрацювати на сіль­ськогосподарських роботах, на виноградниках, щоб підробити на оплату навчання.

Читайте також: Де в Україні найбільше штрафували за недотримання карантину?