За даними ВООЗ, щороку грип забирає до 650 тисяч життів.

1. Не звертатися до лікаря

Грип - підступне захворювання: хтось переносить його відносно легко, а інших він може вбити. Тільки лікар може визначити, наскільки небезпечна інфекція саме для вас, і дати рекомендації, які допоможуть не допустити ускладнень. Крім того, грип схожий не тільки на застуду, але і на більш неприємні захворювання. Серед них, наприклад, гостра фаза гепатиту С, мононуклеоз, вірусна пневмонія, менінгіт і навіть ВІЛ. Природно, у кожної з цих серйозних хвороб є специфічні симптоми. Але часто розпізнати їх може тільки медик.

2. Думати, що все пройде само

Більшість вірусних інфекцій, включаючи грип, проходять самостійно в середньому за тиждень. І все ж грип потребує особливої уваги. Це захворювання викликає дуже складну імунну реакцію. Організм витрачає стільки сил на боротьбу з грипом, що може пропустити інші вірусні та бактеріальні інфекції, які в звичайному стані просто не пробили б захисний барьер.В першу чергу з'являються нескладні хвороби. Наприклад, герпес або, загострення молочниці. Якщо помітите подібне на тлі грипу, знайте: це сигнал небезпеки. Разом з навантаженням на імунітет (йому тепер не тільки з грипом боротися!) Виріс ризик більш серйозних ускладнень. Запалення тканин серця (міокардит), мозку (енцефаліт), м'язів (міозит, рабдоміоліз), поліорганна недостатність (наприклад, дихальна і ниркова), сепсис, посилення хронічних проблем зі здоров'ям - все це дійсно може вбити.

3. Не пити противірусні препарати

Так, проти звичайної застуди вони абсолютно безсилі. Але з грипом їх ефективність досить висока. Противірусні препарати прискорюють одужання на 1-2 дня і роблять перебіг грипу більш легким. Тобто навантаження на імунітет і ризик ускладнень зменшуються. Врахуйте: призначати противірусний препарат може тільки лікар. Крім того, ліки ефективно лише в тому випадку, якщо почати прийом в перший (максимум другий) день захворювання.

4. Приймати антибіотики

Це взагалі за межею добра і зла. Грип - вірус, а не бактерія. Антибіотики, націлені на боротьбу з живими мікроорганізмами, не можуть йому нашкодити. А ось на стан бактерій в кишечнику ці ліки впливають вбивчо. Та й печінки, яка і без того перевантажена висновком токсинів, пов'язаних з грипом, стає гірше.Ви п'єте антибіотики в надії допомогти організму, а насправді позбавляєте його сил і утрудняєте боротьбу з інфекціей.О довгострокових перспективах неконтрольованого прийому антибіотиків - виникненні супербактерій, стійких до будь-яких ліків, - говорити, мабуть, не будемо. Про це і так вже багато сказано.

5. Ходити на роботу і в громадські місця

Є як мінімум три причини не робити цього. По-перше, грип знижує імунітет. Це означає, що ви легко підхопити від оточуючих будь-яку іншу заразу, а значить, збільшите тривалість і тяжкість хвороби. По-друге, боротьба з грипом вимагає від організму багато сил. Виходячи з дому і активно працюючи, ви витрачаєте ці сили. Тому хвороба знову-таки може затянуться. В-третє, грип вкрай заразний. Особливо в перші 3-4 дні. Це означає, що, продовжуючи відвідувати громадські місця, ви напевно інфікуєте інших людей. І серед них, можливо, будуть ті, у кого високий ризик розвитку ускладнень і навіть смерті.

Як лікувати грип правильно

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, швидше за все, вам вдасться повністю відновитися за 5-7 днів.

Проконсультуйтеся зі своїм терапевтом. Хоча б зателефонуйте йому, тільки постарайтеся якомога докладніше описати всі симптоми. Якщо ви вирішите відвідати лікаря особисто, перед виходом на вулицю обов'язково одягніть медичну маску: вона захистить оточуючих від інфекції. Якщо терапевт призначить вам противірусні препарати, почніть їх прийом якомога швидше. Це прискорить одужання, полегшить симптоми і знизить ризик ускладнень.

Візьміть лікарняний, щоб мати можливість відлежатися вдома. Навіть не шукайте відмазки на кшталт «без мене не впораються»: грип все одно не дасть вам працювати продуктивно. Крім того, ви напевно заразите колег, а значить, вдарите по ефективності всієї вашої організації.

Щоб не нашкодити домашнім, постарайтеся хворіти в окремій кімнаті і носити маску.
Не збивайте температуру, поки вона нижче 38,5 ° С: це спосіб боротьби з вірусом. Якщо температура вище і / або вам погано, прийміть ліки на основі ібупрофену або парацетамолу.

Щоб полегшити симптоми грипу:

  • більше пийте;
  • хоча б раз в півтори-дві години провітрюйте кімнату, де лежите: це знизить концентрацію вірусу в повітрі;
  • підтримуйте вологість на рівні 40-60%, щоб легше дихалося;
  • раз в день проводьте вологе прибирання або просите когось допомогти з цим.