Автоцивілка у "Дії" відображатиметься тільки у власників авто. Для того, щоб її отримати у власному смартфоні потрібно оновити Дію до версії 1.7.2.

"Мобільний застосунок робитиме запит за номером авто в систему МТСБУ щодо наявності страхового полісу. Якщо у вас дійсний поліс, в меню техпаспорта ви зможете бачити рожеву бігучу стрічку "страховий поліс дійсний". А якщо термін дії полісу закінчився, жовту – "страховий поліс не дійсний", – розповів про принцип роботи автоцивілки у смартфоні Віцепрем’єр- міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Перевірити дійсність страхового полісу можна за допомогою QR-коду, який зчитується через будь-який смартфон, де встановлено Дія. Задля безпеки код дійсний лише 3 хвилини.

Сьогодні для українців доступні цифрові водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, автоцивілка, ID-картка, закордонний біометричний паспорт та студентський квиток у мобільному застосунку Дія.

Документи у Дії ретельно захищені: дані ідентифікованого громадянина оновлюються відповідно до реєстру при кожному входжені в застосунок. Кожні три хвилини генерується новий QR-код, відсканувавши який можна пересвідчитися у дійсності документа. Архітектура мобільного застосунку побудована таким чином, щоб на серверній частині взагалі не зберігати персональні дані користувачів. При цьому інформація в каналах передачі даних передається в зашифрованому вигляді, а на деяких етапах – використовується подвійне шифрування.

"Ми зробили великий крок вперед відносно діджиталізації галузі автострахування, бо від сьогодні поліс страхування є в мобільному застосунку Дія. А це більше, ніж 8 мільйонів полісів внутрішнього автострахування по всій країні. І з кожним роком власників автоцивілки стає все більше. Галузь автострахування активно розвивається в напрямку цифрових технологій та інформаційної прозорості. І за останні роки нами запроваджено ряд електронних сервісів, які роблять життя сучасного українця простішим і більш зручним: це електронний поліс, електронний європротокол, система прямого врегулювання, електронні сервіси МТСБУ. В електронному вигляді складаються вже майже 25% договорів ОСЦПВ, загальна кількість яких склала вже більш ніж 1,5 мільйона договорів" – додав Генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Шевченко.

Страхові компанії модернізували свою роботу і вже працюють онлайн відносно продажів полісів та обслуговування клієнтів. Завдяки мобільному застосунку Дія створена єдина інформаційна система, в рамках якої будуть взаємодіяти і обмінюватися інформацією всі бази даних, задіяні в процесі забезпечення життєдіяльності громадянина, в тому числі безпеки дорожнього руху.

Дякуємо за підтримку і допомогу в реалізації автоцивілки у смартфоні Міністерству внутрішніх справ та Моторному (транспортному) страховому бюро України. 

Читайте також: через ізоляцію від COVID-19 фонд компенсує 50% втраченого заробітку за лікарняними