Розвиток економіки будь-якої держави сьогодні немислиме без використання електроенергії. Довгі роки для її генерації спалюються невідновлювані природні ресурси, такі як вугілля, нафта і газ. Крім неефективного використання потенціалу, закладеного в даних природних багатствах, це призводить ще й до все більшого негативного впливу на довкілля.

Зараз у самому розпалі глобальна енергетична революція. На Заході бізнес вже давно зіткнувся з проблемою високої вартості енергоресурсів і вже десятки років використовує ефективні альтернативні енергетичні рішення. Передбачають, що і в Україні в найближчі 5 років вартість електроенергії для юридичних осіб зросте від 50 до 100% та на 40-50 % для населення.

Український бізнес десятки років бореться з проблемою неможливості сформувати реальну собівартість продукту, через постійне зростання тарифів на електричну енергію. Це відбувається за рахунок тотальної монополії Обленерго. Крім того, з моменту проголошення незалежності Україна відчуває дедалі більші труднощі в доступі до достатньої кількості традиційних енергоносіїв (російський газ, арабська нафта, австралійське вугілля).

З врахуванням наслідків пандемії COVID 19, викликом, для кожного бізнесу у 2020 році, є впровадження сучасних технологій для зниження операційних витрат. Тому розвиток альтернативної генерації електрики актуальний не тільки з точки зору глобальних проблем, а й для набуття реальної енергетичної незалежності.
Найбільш доступним джерелом енергії для всього живого на землі є сонце. Перетворення енергії нашого світила давно і успішно здійснюється в природних екосистемах. З деяких пір технології сонячної електрогенерації скорилися і людині.

Будівництво та експлуатація сонячних електростанцій – один із напрямів розвитку альтернативної української енергетики, що стрімко набирає обертів. За чистою енергією – майбутнє, але вже через зараз енергія сонця сміливо конкурує із електроенергією атома та вугілля за ключовим показником - ВАРТІСТЮ. До того ж, на ній можна добре заробити.

Які ж можливості може дати встановлення сонячної електростанції для Бізнесу

  1. Сонячна електростанція для покриття власного енергоспоживання - це в першу чергу інвестиція у власне підприємство, що дозволяє гарантувати вартість 1 кВт*год на рівні 0,7 грн. на наступні 20 років. Це рішення, поки що ,не дозволяє повністю відмовитися від послуг енергопостачальних компаній проте вже створює альтернативу монополістам. Схематика надзвичайно проста; є сонце – використовуємо власну енергію та не купуємо мережеву, сонця немає – закуповуємо енергію з мережі. Весь процес автоматизований і не потребує людського втручання.
  2. Технологічні новації дозволяють без проблем масштабувати проект. Економічно обґрунтований мінімальний поріг входу в проект розпочинається з потужності в 10 кВт, що в цінах 2020 року становить від 6000 $. Сучасні можливості сонячних панелей та інверторного обладнання дозволяє покрити до 50 % потреб підприємства в е.е. протягом року.
  3.  З точку зору ресурсів - енергія сонячного випромінювання невичерпний та цілком безкоштовний ресурс, який жодним чином не використовується на більшості підприємств України. Для бізнесу немає жодних обмежень по встановленню сонячних батарей чи на даху, чи на наземних конструкціях. 
  4. Репутаційні вигоди. Збудувавши сонячну електростанції - це можливість позиціонувати свою компанію, як соціально відповідальну, орієнтовану на збереження навколишнього середовища.
  5. Вигоди майбутнього. Законодавчі змінами початку 2020 року, встановлено спрощений порядок, підключення промислових сонячних електростанцій потужністю до 150 кіловат до умов продажу е.е. по Зеленому тарифу. В майбутньому це дасть можливість не тільки покривати енергоспоживання власного підприємства, а й продавати надлишки в енергомережу.

Чи складно встановити сонячну станцію на власному підприємстві?

Яким кроками повинен рухатися підприємець на шляху встановлення власної сонячної станції.

Для початку необхідно провести глибокий енергетичний аудит підприємства – скласти точну “кардіограму”, за якою визначають характер споживання електроенергії, період найбільшої активності, сезонність діяльності та перспективи розвитку бізнесу. В ідеалі такий енергоаудит проводить компанія інсталятор, яка в подальшому і буде розробляти та реалізовувати проект, діючи за формулою: Виявили проблему – Запропонували варіанти вирішення.

Далі оцінюються доступні площі, відповідно до специфіки установки самих панелей. Для найпродуктивнішої роботи сонячної станції, розглядаються південні скати будівель, враховуються умови затінення сторонніх об’єктів. Лише після цього можливо оцінити фронт робіт та встановити їх об'єктивну вартість. Якісно складений і оформлений проект має особливу важливість для ефективної експлуатації станції, швидкої окупності та надійної роботи.

Для уникнення усіх ризиків, варто заключити договір і лише після цього розпочинати будівництво сонячної станції. Важливим моментом є передбачення в договорах поставки, гарантійного та сервісного обслуговування обладнання.

В підсумку хочемо поділиться з Вами простою арифметикою:

Якщо на даху площею 100 м.кв. зорієнтованого на південь розмістити сонячні панелі, то за рік така система виробить 24000 кВт*год «сонячної» е.е. Показник абсолютно реальний для Західної України. За діючими тарифами для юридичних осіб на рівні 3 грн. за 1 кВт*год, сонячна станція за рік зекономить 72 000 грн.

Чому варто обрати компанію «Solarsystem» як надійного партнера в будівництві сонячної електростанції?

- розробка проекту “під ключ”, а саме комплексний супровід на всіх етапах встановлення станції.

- цілодобова технічна підтримка. Компанія готова вирішити будь-яку нестандартну ситуацію в роботі станції протягом 48 годин.

- можливість он-лайн моніторингу. Завдяки підключенню до мережі Інтернет відбувається постійний контроль та безпекою та продуктивністю станції.

- персональний юридичний супровід

- лише сертифіковане обладнання та комплектуючі провідних світових виробників Fronius, Huawei, Risen Solar, Longi Solar з гарантією 2 роки.

- Понад 100 успішного реалізованих проектів будівництва сонячних електростанцій в 6 областях Західної України

- 5 років на ринку альтернативної енергетики

- 7 кваліфікованих працівників офісу та 6 працівників власної монтажної бригади.

У компанії «Solarsystem» можна підібрати готові рішення мережевих сонячних електростанцій різної потужності, а також замовити унікальний проект за вашими потребами. Ми завжди готові проконсультувати вас та допомогти зробити правильний вибір! Тож телефонуйте вже зараз та економте разом з нами!

Телефон +38 068 70 44 115