«Це перша зустріч з цим рідкісним птахом — рожевим фламінго — на Тилігульському Лимані. Інформацію про це ми отримали від нашого колеги Павла Панченка. І тут же наукові співробітники парку виїхали на акваторію лиману, щоб побачити, поспостерігати за фламінго і сфотографувати», — йдеться в повідомленні.
На лимані нарахували 5 фламінго.
Тилігульський лиман розташований на території Миколаївської та Одеської областей. Це найбільша водойма Північного Причорномор’я. Її довжина сягає 60 км, ширина 4,5 км. Це ще й найглибша закрита водойма регіону — понад 20 метрів, а прозорість води досягає семи метрів. Унікальність Тилігула полягає в тому, що його вода має океанічну солоність — 30-32 проміле.
Рожевий фламінго — єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу. Їх можна зустріти в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащитастисор.
У Європі фламінго гніздяться у заповіднику Камарг, в гирлі річки Рони, що на півдні Франції, в Лас-Марісмасі — на півдні Іспанії, а також в заповіднику Станьо ді Молентарджіус у Кальярі, на півдні острова Сардинія.
Читайте також:«Мої думки тихі» визнали найкращим українським фільмом року