Будівництво зони відпочинку "Городище Оствиця" триває на лівому березі озера Басів Кут. Це підніжжя прадавнього городища, тут в ХІ-ХІІ століттях було давньоруське поселення. А Оствиця – бо саме так колись називали річку Устя.
Територія, на якій ми створюємо парк у давнину тут було болото. А за радянських часів, коли чистили озеро - сюди зливали мул, тобто це пульпа, намивне все, штучно створено, тобто тут є можливість робити парк, бо на самому городищі заборонено будь що створювати, - розповідає керівник клубу історичної реконструкції "Городище Оствиця" Юрій Ойцюсь.
З під городища витікає багато струмків, і дана територія є островом. Ідея створити тут парк виникла давно. Почали з прадавнього човна вікінгів. Дев'ятиметровий "Дракар Гунгнір" вже на воді. У майстерні закінчують роботу над ще одним слов'янським човном. Досліджувати і відтворювати стародавнє суднобудування також на меті в ініціаторів проекту.
Це гіпотетична лодь, тому що як таких знахідок немає щоб зробити повну реконструкцію. Є лише частини, описи, ми зібрали всю інформацію і робимо гіпотетичну лодь такою якою вона могла би бути, - говорить Олег Петренко.
Активісти нині готують територію для майбутнього історичного парку. Роботу почали ще в лютому. Розчистили чагарники, прибрали сміття, укріпили берег. На черзі зведення прадавніх будиночків.
Очистили територію, попідрізали дерева, повикорчовували кущі, автентичні стільці наш тесля вирізав, стільці, лави, - каже Іван Ромашко.
На території також проводять озеленення. Максимально відтворюють стародавнє поселення. Сіють траву та садять квіти. Анастасія висаджує кущі лаванди.
Я хочу ще чебрець, ромашку, щоб тут пахло. Оскільки тут буде наметове містечко то чебрець чи ромашку можна нарвати і зробити з них корисний чай.
Також на даному місці планують створити корабельню, алею майстрів, стрільбище, сцену, огорожу у вигляді частоколу та вхідну браму. Дана територія стане автентичною зоною відпочинку для рівнян. Точної дати закінчення робіт поки немає. Все залежить від повного фінансування, а також закінчення карантину.
Читайте також: новий флешмоб: австралійці викидають сміття в карнавальних костюмах