Іноді проблема полягає в тому, що внутрішня поверхня туфель або черевиків з великою інтенсивністю поглинає піт і затримує його. Але не турбуйтеся, на щастя, є декілька досить простих прийомів, які допоможуть вам позбавити взуття від неприємного запаху.

1. Харчова сода

Це абсолютно безпрограшний варіант. Про корисні властивості харчової соди й про те, як її можна використовувати в побуті, знають напевне всі.

Крім своїх властивостей, що чистять, цей природний хімічний елемент є також чудовим абсорбентом. Сода поглинає запахи й вологість, тому вона стане вашим вірним союзником під час рятування взуття від дурного запаху.

Як її застосовувати? Дуже просто, вам потрібно лише додати по столовій ложці соди в кожен черевик (прямо на устілки) і залишити на ніч. До ранку від неприємного запаху не залишиться й сліду, взуття буде зовсім іншим.

2 Тальк

Тальк діє так само, як і сода. Він вбирає в себе вологість і в такий спосіб поглинає й приглушає неприємні запахи.

Ви можете, як і у випадку з содою, насипати в кожний черевик невелику кількість тальку, залишити на ніч і витрусити ранком. Або можете посипати тальком свої ступні, та запобігти сильному потовиділенню. Обидва способи є дуже ефективними.

3. Шавлія та лаванда

Ось ще один ефективний спосіб, хоча й трохи несподіваний. Було б непогано, якби у вас вдома завжди під рукою були шавлія й лаванда. Адже ці дві рослини чудово усувають неприємні запахи.

Усе, що потрібно зробити у випадку із взуттям, це покласти кілька листочків шавлії й кілька гілочок лаванди в кожний черевик і виставити їх на свіже повітря (наприклад, на балкон), щоб вони могли провітриться природно (це допоможе видалити бактерії).

На наступний ранок ваше взуття буде у відмінному стані, а ви із упевненістю зможете проходити у ньому увесь день.

4. Цитрусові

Цитрусові – це ще одне чудове вирішення проблеми! Ніколи не викидайте шкірку від лимонів, апельсинів або грейпфрутів, адже вона дуже ефективно впорається з неприємними запахами.

Шкірку потрібно буде просто покласти на ніч у черевики й усе. Це дійсно працює.

5. Ефірна олія чайного дерева

Серед різноманіття ефірних олій із дезінфікуючими властивостями олія чайного дерева, без сумніву, є найбільш ефективною. Її можна купити в аптеках або парфумерних відділах, вона зовсім не дорога.

Усе що потрібно робити, це капати по кілька крапельок олії на устілки свого взуття два рази в тиждень, це не тільки дозволить видалити неприємний запах, але й усуне причину його появи — бактерії.

Причини появи запаху

Усім без винятку відомо, що неприємний запах з’являється у взуття через те, що наші ноги потіють. Але ж ви напевно зауважували, що одна пара черевиків пахне особливо сильно, а в іншої, навпаки, неприємний запах практично відсутній. Виходить, уся справа в устілках: одні усмоктують і втримують більше поту, чому інші, сприяючи в такий спосіб розмноженню бактерій.

Якщо ви помічаєте, що від неприємного запаху взуття нелегко позбутися, то спробуйте частіше міняти устілки. Якщо їх поміняти не можна, то вставте свої спеціальні, вони захистять вас, як від неприємного запаху, так і від бактерій.

Майте на увазі, що це проблема не тільки естетичного плану, у довгостроковій перспективі вона може перерости в більш серйозну, що стосується здоров’я наших ніг. Тому підтримувати правильну гігієну дуже важливо.

Гігієна ніг

По-перше, намагайтеся не ходити в закритому взутті цілий день. Це шкідливо для здоров’я ніг і сприяє появі неприємного запаху.

Приходячи додому, обов’язково знімайте взуття, щоб воно гарненько провітрилося.

Справа не в якості матеріалів, з яких зроблено взуття, тому що всі вони все-одно усмоктують у себе піт, тому потрібно правильно доглядати за своїм взуттям і регулярно його чистити. Коли у вас у руках щітка, не забувайте про внутрішню поверхню, можете також використовувати шматочок тканини, змочений у засобі, що чистить одяг (рідкий порошок та ін.). Робіть все, щоб видалити вологу та плями, що з’явилися.

Якщо ж ви страждаєте від дуже сильного потовиділення, то зверніть увагу на одну з перших наших порад про тальк. Це дуже простий і ефективний засіб, який буде допомагати вам щодня. 

Джерело