Використовувати цей дешевий засіб можна майже для всього: починаючи з підковдр і рушників і закінчуючи нижньою білизною.

Додайте 9-відсотковий оцет в список необхідних засобів для прання поряд з пральним порошком і відбілювачем. Використовувати цей дешевий і універсальний засіб можна майже для всього: починаючи з підковдр і рушників і закінчуючи нижньою білизною і одягом для новонароджених.

Оцет освіжає фарби

Для підвищення якості прання додайте в пральну машину 1/2 склянки оцту. Пральний порошок буде працювати набагато ефективніше і краще відпирати, а оцет буде захищати тканини від вицвітання і розчиняти мильний наліт, який утворюється на тканини через часті прання і неправильне дозування прального порошку.

Його можна використовувати замість кондиціонера для білизни

Якщо додати 1/2 склянки оцту у відсік для кондиціонера під час полоскання, він буде діяти не гірше кондиціонера, пом'якшуючи тканини. Особливо добре використовувати оцет для рушників.

Він знімає статичний заряд

Якщо одяг постійно липне до тіла, допоможе 1/2 склянки оцту під час прання.

Залежно від того, якого результату ви хочете досягти: зняти статичну електрику, пом'якшити тканини або відмити саму пральну машину, оцет можна додавати у будь-який відсік пральної машини і використовувати в комбінації з порошком.

Мильна наліт

Оцтова кислота руйнує мильний наліт, який з часом утворюється на одязі після декількох прань. А наявність нальоту на рушниках, простирадлах і підковдрах може дратувати чутливу (особливо дитячу) шкіру і стати причиною алергічної реакції. Щоб позбутися від нальоту, просто додайте в прання склянку оцту.

Оцет допомагає зняти шерсть домашніх тварин з тканин

Завдяки оцту речі не тільки перестають електризуватися і липнути, він допомагає також позбутися від налиплої на одяг шерсті. Залийте 1/2 склянки в прання під час полоскання і це допоможе ефективніше змити з одягу налиплу шерсть.

Він діє як відбілювач

Щоб зберегти білизну і позбутися від жовтих розлучень на білій тканині, можна також використовувати оцет. Від жовтих плям допоможе 1/2 склянки столового оцту, доданого у воду під час полоскання.

Видаляє плями

Не турбуйтеся, якщо розлили на улюблену блузку каву. Тримайте вдома пляшку-спрей з оцтом. Їм можна обробляти плями від кави, вина, шоколаду або варення. Нанесіть оцет на пляму і залиште на 10 хвилин. Після цього можна буде випрати річ, як зазвичай, не боячись що від плями залишаться якісь сліди. Оцет безпечний для тканин з бавовни і поліестеру.

Якщо ви випадково забруднили одяг дезодорантом, налийте оцет на ганчірочку і протріть пляму.

Оцет добре нейтралізує запахи

Оцет відмінно допомагає нейтралізувати запахи тютюну або цвілі. Додайте 1 склянку оцту під час полоскання, і від запахів не залишиться і сліду.

З оцтом можна випрати штори або диванні подушки, якщо хтось курив у приміщенні.

Захищає речі від фарбування

Відомо, що одяг з яскравих тканин часто сильно линяє. Поклали випадково червоний рушник разом з рештою білизни? Чекайте, що ваші шкарпетки і футболки стануть після прання рожевими. Якщо боїтеся, що якась річ злиняє і забарвити інші тканини, замочіть її в оцті на 15-20 хвилин перед пранням.

Підходить для прання делікатних речей

Використовуйте оцет для прання купальників або делікатної нижньої білизни. Додайте 1/4 склянки в теплу воду і замочіть речі на 15-30 хвилин. Добре прополощіть і просушіть.

Доглядає за пральною машиною

Щоб на стінках і деталях машини не осідав мильний і вапняний наліт, застосовуйте оцет. Машина буде в повному порядку, якщо один раз на місяць додавати склянку оцту в диспенсер для подачі порошку і запускати стандартну програму прання без білизни. 

Джерело