Фото ілюстративне
Більшість українців, самі чи зі своїми родинами, на разі знаходяться на карантині. А це значить, що вони майже сто відсотків свого часу проводять вдома, обмежені у просторі та виборі занять. Люди на певний час позбавлені своїх звичних справ і розваг і більшість це пригнічує.

Найперше, що потрібно зробити – це прийняти ситуацію. Зрозуміти, що наразі буде тільки так і не інакше. І що саме від кожного з нас, від нашої відповідальності, залежить, коли ж ці обмеження припиняться. Так радить офіцер-психолог 2 Галицької бригади Нацгвардії України Олександр Федчук:

Олександр впевнений, що у цій ситуації потрібно шукати позитивні моменти і саме тоді, карантин пройде легко і з користю.

- Перше, що потрібно зробити, - говорить психолог, - це зрозуміти, що під час карантину, без завад, можна переосмислити своє відношення до життя, перерозподілити життєві цілі і, що саме головне, налагодити стосунки з близькими, приділити їм максимум часу. Можливо комусь цей час потрібен щоб відновити сімейні стосунки, знайти спільну мову. Коли ще буде така нагода?

Друге. Гарна можливість зрозуміти, що ми не половинки один одного, а дві особистості. У кожного з нас своє світосприйняття, своя картина світу, свої бачення і бажання. І саме тоді, коли ми на одинці з іншою людиною, ми можемо поділитись своїми баченнями, розділити свої мрії з близькою людиною.

Третє. Дуже корисним було б скласти кризовий план.

- На разі багато людей переживають через те, що у них обмежились джерела доходів. Це звісно додає хвилювань і вибиває з колії. Тому разом з дружиною потрібно розписати ваші витрати, що потрібно купувати в першу чергу, а що може і зачекати. Резервний запас лишати на непередбачувані витрати.

Карантин – прекрасна можливість саморозвитку. Наразі дуже багато он-лайн курсів стали безкоштовними, таким чином спікери намагаються привабити аудиторію, яка була б з ними і після карантину. Цією можливістю потрібно користуватись. Хотіли почати вивчати іноземну мову? Чи опановувати сферу IT? Якраз добре починати. Ще одним моментом позитивним є те, що ви можете це робити разом зі своїми близькими. Потім буде і про що поговорити, і разом повчитись.

Дотримуйтесь особистого простору, поважайте його і не порушуйте. Кожному з нас, час від часу, потрібно побути наодинці з самим собою. Але і розподіліть хатні обов’язки між собою.

- Поруч з нами на карантині є ще й діти. Це додаткове навантаження, адже ми з ними робимо уроки, граємось і приділяємо багато уваги. Важливо створити і для них план на день. Чітко розподілити обов’язки, час для навчання, особистих потреб, відпочинку. Саме час дізнатись про усі мрії своїх дітей, їхні бажання. За цим усім не варто забувати і про себе. Час для батьків і час для дітей – це два різні часи, - продовжує психолог. - І, що на мій погляд, є надзвичайно важливим у сучасному світі – це дотримуватись інформаційної гігієни. Черпайте інформацію з офіційних джерел, менше проводьте часу в соціальних мережах, де надзвичайно багато «диванних спеціалістів». Тримайте руку на пульсі інформаційного простору світу – але з розумом.

Тільки разом, підтримуючи один одного, ми вийдемо після карантину на вулиці урівноваженими та психологічного здоровими.

Читайте також: 60% українців мають заощаджень лише на місяць