фото ілюстративне
Соціальну допомогу від держави отримають усі, хто її потребує. Для цього органи соціального захисту населення працюють у звичному режимі. Втім, звертаються до громадян з розумінням поставитися до обмежувальних заходів в умовах карантину та не створювати черг під кабінетами.

«Допомогу зможуть отримати усі. Для того, щоб запобігти поширенню коронавірусу на Рівне нщині необхідно уникати великого скупчення людей, адже це призводить до загрози розповсюдження інфекції. Тому ми пропонуємо максимально використовувати можливість дистанційного звернення громадян. Це можна зробити за попереднім записом, консультування населення через телекомунікаційний зв'язок - у телефонному режимі, електронною поштою, через мережу Інтернет», - розповів директор департаменту соціального захисту населення Рівне нської ОДА Олексій Шамак.

Стосовно надання соціальних допомог в об’єднаних громадах, то там працюють уповноважені. Їм можна віддати документи, щоб вони привезли їх до управлінь соцзахисту. В окремих громадах також запроваджений програмний комплекс «Соціальна громада».

Перша заступниця директора департаменту соцзахисту Анна Закусілова також наголосила, що під час карантину необхідно мінімізувати особисті відвідування до органів соцзахисту.

«Кожен підрозділ соцзахисту організовує роботу, виходячи із своїх можливостей. Так, у Рівному облаштували місця прийому документів на вулиці, щоб уникнути скупчення відвідувачів в приміщенні. Дуже багато людей приходить, щоб спитати: чи призначена пільга, послуга чи допомога? В якому розмірі і на який час? У результаті в одному приміщенні може зібратися 200 людей. А це зараз заборонено рішенням Уряду. Тому такі питання варто задавати по телефону, без особистого відвідування управлінь. Необхідно берегти та поважати здоров’я один одного і вживати заходів, щоб недопустити поширення інфекції», - зазначила Анна Закусілова.

Вона наголосила, що в Україні прийняті закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу.

Документи передбачають, що на період карантину:

- не нараховуються штрафи за несплату житлово-комунальних послуг
- забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі
- заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг.

Також не слід переживати громадянам за невчасну подачу документів на соціальну допомогу. Згідно нових законів через це громадянина не позбавлять права на призначення допомоги, зокрема житлових субсидій.

На час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та здійснювати контроль за виплатою соціальних допомог за місцем їх фактичного проживання. 

Читайте також:
 Пенсії на Рівне нщині затримувати не будуть