Нагородження відбулося в рамках мистецького марафону HeForShe Arts Week та святкування річниці руху HeForShe в Україні.

12 березня в Києві Український інститут та ООН Жінки в Україні провели церемонію вручення незалежної премії Women in Arts 2020.

Мета премії – відзначити досягнення жінок, що працюють у різних галузях культури та публічно подякувати їм за внесок у розбудову сфери, надихнути на нові досягнення. Церемонію нагородження провели з дотриманням усіх рекомендацій щодо проведення заходів під час пандемії коронавірусу COVID-19: кількість гостей була обмеженою, натомість була забезпечена онлайн-трансляція.

Лауретками премії цього року стали:

  • Жінки у візуальному мистецтві – Лада Наконечна;
  • Жінки в музиці – Альона Савраненко (alyona alyona);
  • Жінки в театрі і кіно – Наталія Ворожбит;
  • Жінки в літературі – Оксана Забужко;
  • Жінки в культурному менеджменті – Юлія Сінькевич;
  • Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях – Дарія Бадьйор.

Номінанток та переможниць обирали більше 40-ка незалежних експертів та експерток у сферах, які відповідають кожній з номінацій. Головними вимогами до конкурсанток були наступні: професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Церемонія нагородження пройшла в Національному Центрі Олександра Довженка, що є партнерською локацією руху HeForShe в Україні. Ведучими церемонії стали Майкл Щур та Ярослава Кравченко – адвокати руху HeForShe в Україні. Статуетку-нагороду для премії Women in Arts створила українська скульпторка Марія Куліковська. Її форма – це кисті жіночих рук, які переплітаються. На думку художниці, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці. Премія Women in Arts має на меті закласти фундамент для традиції, що може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення.