Автобус у напрямку Чернівці-Пінськ. Зупинка у Рівному. Водій поспішно роздає пасажирам їхній багаж. Запитуємо у нього чи проводить вологе прибирання салону перед рейсом.
Чернівці - перше місто в Україні, де зафіксували коронавірус. Там у профільному департаменті зобов'язали проводити ретельну санітарну очистку та дезінфікацію у громадському транспорті, аби запобігти поширенню вірусних інфекцій. Запитуємо у пасажирок, які їхали з Чернівців, чи помітили вологе прибирання.
Всякі люди бувають. Бувають не чистота. Всякого буває, - говорить пасажирка автобуса "Чернівці-Пінськ".
На кінцевій зупинці залізничного вокзалу заходимо в автобус, який курсуватиме у напрямку "Рівне -Клевань". Заскочили водія з шваброю в руках.
Добавляємо Галу чи щось таке. У мене є що хочеш.
Каже, прибирає в салоні автобуса регулярно.
За кожним рейсом, - каже водій автобуса "Рівне - Клевань".
А от водій міського маршруту №56 каже, прибирає щовечора.
Миємо підлогу, скло обов'язково, бо ми як їздимо люди головою чіпають , дай витираємо, щоб була чистота і порядок. Я завжди поручні дезінфікую кожного вечора, - розповідає водій маршрутки №56 Андрій.
Та спеціальні розчини є не у всіх.
Навіть на дизенфікуючі засоби треба тратить гроші. От я взагалі вважаю, що треба, щоб це ішло від керівництва тролейбусів і маршруток, - каже водій маршрутки №64 Ігор.
Тимчасом у КП "Рівне електроавтотранс" дезинфікують тролейбуси перед виїздом на рейс.
Дезінфекція у нас відбувається спеціальними сертифікованими розчинами, засобами. Є спеціальне приміщення для приготування цих розчинів, навчений спеціаліст, який проводить обробку салонів тролейбусів, - головний інженер Сергій Максимчук.
Робить це Михайло Трофімчук у спеціальному одязі.
Дизенфікую тролейбус впродовж 5 хвилин.Більше на поручні та на підлогу, - працівник ДЕПО.
Далі за роботу береться Валентина.
Витираю тролейбуси після дезинфікації. Ну десь півгодинки, щоб протерти підлогу, поручні всі.
Після цього тролейбус провітрюється і далі виходить на рейс. Окрім того, двічі на день кондуктори проводять вологе прибирання. Якщо досі це робили у тролейбусах, то тепер санітарна обробка відбуватиметься і в маршрутках, і в автобусах. Оскільки у Рівному дали протокольне доручення, яке зобов'язує перевізників робити дезінфекцію громадського транспорту за свої ж кошти.
Це і розпилювання деззасобів у маршрутних таксі, тролейбусах і так само особиста гігієна, особисті антисептики для водіїв, - начальник міського управління транспорту і зв'язку Володимир Пилипчук.
А вже з наступного тижня спеціальна комісія буде проводити перевірки чи виконують перевізники зобов'язання.
Читайте ще: у Рівному дезінфікують тролейбуси