Вапняний наліт, іржа, жовтизна – далеко не всі неприємності, які можуть зіпсувати білизну стінок ванної. Якщо ви не знаєте, як відбілити ванну в домашніх умовах, пропонуємо кілька порад.

Звичайно ж, можна знайти потрібний засіб в найближчому магазині побутової хімії і без проблем очистити ванну, але потрібно знати деякі нюанси. Ми поділимося народними перевіреними методами. Впевнені, що ви знайдете той, що підходить саме вам.

Перед тим, як вибрати, чим відбілити ванну, треба знати її покриттям. Лідером в області виготовлення ванн залишається чавун. З нього і почнемо огляд засобів, чим і як відбілити чавунну ванну. Точніше сказати, вибілювати ми будемо не чавун, а емаль, яка зверху його покриває і має властивості темніти і жовтіти з часом. До слова, відбілити ванну з чавуну простіше, ніж акрилову.

Народні засоби

Якщо ви не хочете вибілювати ванну побутовими засобами, можна обійтися і без них. Ми знайшли багато дієвих методів, якими поділимося з вами.

Спосіб №1. Кальцинована сода, питна сода, оцет і відбілювач. Змішуємо в рівних пропорціях два види соди (досить брати по 2 ложки). Натираємо сумішшю стінки ванни. Залишаємо на 10 хвилин. Змішуємо оцет і відбілювач (по 50 г). Зверху на соду наносимо отриману суміш. Залишаємо на півгодини. Споліскуємо ванну водою. Ось так можна відбілити ванну содою з оцтом і не витрачатися на побутову хімію.

Спосіб №2. Лимонна кислота. Беремо 0,5 л води і розводимо в ній 100 мг лимонної кислоти. Заливаємо все в розприскувачі. Пшикаємо на стінки ванни кожні 10 хвилин, поки засіб не закінчиться. Залишаємо все мінімум на годину. Змиваємо губкою і великою кількістю води. Цим способом можна очистити навіть найзабрудненішу ванну, яку луги не беруть. Перевірено!

Спосіб №3. Скіпідар з сіллю. Відбілити ванну від жовтизни і позбутися від іржі можна кашкою з солі і скіпідару. Потрібно змішати скіпідар і сіль, натерти стінки ванни і іржаві плями. Залишити все на кілька годин і змити. Кажуть, що така суміш навіть сильно жовті плями прибирає.

Читайте також: поради господиням: як позбутися накипу в чайнику

Спосіб №4. Білизна або відбілювач Якщо ванна не сильно забруднена, а її хочеться освіжити, можна скористатися білизною. Наповніть ванну окропом доверху. Всипте пачки 2-3 відбілювача або влийте білизни (1 пляшку). Залиште на ніч (краще) або хоча б на кілька годин. Вранці ванну не впізнаєте! Багато цей спосіб хвалять. Особливо прихильники системи Флай Леді.

Спосіб № 5. Перекис з нашатирем. Добре можна відбілити стару чавунну ванну від іржі перекисом з нашатирем. Змішайте в рівних пропорціях препарати і натріть стінки ванни. Залиште на півгодини або довше, якщо ванна дуже стара. Якщо залишаєте надовго, збризкуйте періодично водою з розпилювача. Протріть губкою і промийте водою. Іржа відмиється і ванна засяє білизною. Якщо хочете, можна до суміші додати натертого на тертці господарського мила. Від цього суміш лише покращиться.

Спосіб №6. Оцет. Далі розповімо, як освіжити колір стінок ванної звичайним оцтом. Господині роблять так: змочують в ємності з оцтом паперові серветки і обкладають стінки ванни, через півгодини все змивають. Стінки ванної блищать, як нові.

Спосіб №7. Майстер. Запросіть в будинок майстра, який відітре ванну чимось схожим на наждачний папір і відбілить верхній шар емалі від жовтизни. Звичайно ж, після цього вам заборонять чистити ванну агресивними препаратами. Зате порадять мити содою. Цей спосіб тільки для крайніх випадків, коли потрібно відбілити в домашніх умовах стару чавунну ванну, тому що купити нову поки немає можливості.

Спосіб № 8. Меламінова губка. Меламінова губка відчистить все! У тому числі відбілить сильно забруднену ванну. Але ось думки про те, наскільки це безпечно, розходяться. Хоча, ваша ванна не буде ж контактувати з продуктами? Тоді цей спосіб цілком може вам підійти. Швидше за все, майстер з способу №7 користується в роботі чимось подібним. 

ДЖЕРЕЛО