Великий піст – найдовший і найсуворіший з усіх існуючих. Цей період спрямований не тільки на тілесне, а й на духовне очищення. Щоб релігійна традиція не перетворилася в звичайну дієту, щодня звертайтеся з молитвами до Господа і святих.

Великий піст є підготовкою до Великодня. У цей період віруючі можуть досягти єднання з Богом і очистити душу від гріхів. Багато людей помилково думають, що під час посту необхідно просто відмовитися від заборонених продуктів. Однак без молитовних звернень та здійснення богоугодних справ пiст – звичайна дієта. Не забувайте відвідувати церкву і намагайтеся приділяти молитвам більше часу, ніж зазвичай.

Молитва на початку Великого Посту

Господи Боже наш, уповання всіх країв землі і тих, що в морі далеко. Ти призначив святі дні посту і в Старому Завіті через пророків Твоїх, і в Новому через апостолів і євангелістів. Сподоби ж усіх нас у чистоті час посту провести, віру тверду зберегти і заповіді Твої виконувати в усі дні життя нашого. Благаємо Тебе, Владико милосердний: пристав до нас ангела Твого, щоб охороняв нас немічних у всіх ділах наших і допомагав нам, щоб ми були слухняні й догоджали Тобі, та щоб сподобились достойно причаститися святих Твоїх Таїн. Прийми ж, Господи, поклоніння і постування рабів Твоїх (імена) і всім нам подай благословення ради Христа Ісуса, Господа нашого, що з ним благословенний Ти, з Пресвятим, Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 

Щоденно з Богом

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. Сила любові Твоєї нехай знову виявиться більшою від зла, що нам загрожує. Хай вона буде більша за гріх – більша за безліч гріхів, які дедалі зухваліше привласнюють собі право бути частиною життя людей і суспільства. Нехай сила Хреста Твого, о Христе, подолає батька всякого гріха, якого звуть «князем світу цього»! Бо Ти Хрестом і Страстями своїми відкупив світ! Амінь. (св. Йоан Павло II)

Ранкова молитва під час Великого посту

Православні віруючі знають, що щоранку необхідно починати з молитви, особливо під час посту. З її допомогою ви зможете створити позитивний настрій і захистіть себе від будь-яких неприємностей.

«Господи Боже, будь же милостивий до мене грішного. Очисти дyшу мою від гріхів, визволи мене від злих помислів. Захисти мене від ворогів і від їх злодіянь. Вірю я в щедрість і доброту Твою, що даруєш Ти нам. Слава Тобі, Боже. Амінь!»

Вечірня молитва під час Великого посту

У період Великого посту рекомендується не тільки починати, а й завершувати день молитовним зверненням. Дану молитву бажано вимовляти щовечора перед сном:

«Господь Бог, творець всього живого на землі і Царю небесний, прости ж мене за гріхи, вчинені мною за день словом чи ділом. Навіть уві сні я, раб(а) Божий(a), не втрачаю віру в Тебе. Вірю, що позбавиш Ти мене від гріхів та очистиш дyшу мою. Кожен день сподіваючись я на захист Твій. Почуй молитву мою, відповідай на прохання мої. Амінь».

Перед тим, як лягати спати, не забудьте звернутися з молитвою до свого Ангела Хранителя:

«Ангеле Хранителю, захисник дyші моєї і тiла мого. Якщо ж я згрішив в цей день, визволи мене від гріхів. Не дай Господу Богу розгніватися на мене. Помолися за мене, раба(у) Божого(y) (ім’я), перед Господом Богом, попроси його про відпущення гріхів моїх і захисти мене від вчинення зла. Амінь».

Молитва про прощення гріхів

Під час Великого посту кожна віруюча людина має покаятися за скоєні гріхи – це важлива частина духовного очищення. Не забувайте промовляти молитву щодня.

«Звертаюся я, раб(а) Божий(а) (ім’я), до Тебе, Господь, і від усього серця прошу Тебе пробачити гріхи мої. Змилуйся наді мною, Царю Небесний, визволи мене від дyшeвних мyк і самокaтyвання. До Тебе ж я звернуся, Син Божий. Пoмep Ти за гріхи наші і воскрес Ти, щоб жити вічно. Сподіваюся я на допомогу Твою і прошу благословити мене. Назавжди Ти Спаситель мій. Амінь!»

Головна молитва у Великий піст

Коротка молитва Єфрема Сиріна – головна молитва на період Великого посту. Її вимовляють по буднях, в кінці кожного великопостного богослужіння. З її допомогою ви зможете покаятися, позбавити свою дyшy від гріхів, а також захистити себе і своїх близьких від недуг і здійснення злa.

«Господь Бог, Владика днів моїх. Дyх бездіяльності, смутку, самолюбство не допускай до мене. Дyх розсудливості і покірності, любові і терпіння подаруй же мені, рабу(i) Твоєму (їй) (ім’я). Господи Боже, покарай мене за гріхи мої, але не карай за них ближнього мого. Амінь!»

Читайте такожВеликий піст: що варто знати християнам