29 лютого - день цікавий і загадковий. Адже коли дата настає лише раз на чотири роки, складно не приписати їй легку містику.

ЦІКАВА ІНФОРМАЦІЯ

Високосний рік настає раз на чотири роки. З його приходом календарний рік отримує додатковий день, а всі ми – привід замислитися, що ж він означає і як може вплинути на наше життя.

Якщо вірити численним приказкам та прикметам, то високосний рік може принести чимало бід. З давніх-давен вважалося: для того, щоб спробувати уникнути цього, слід дотримуватися ряду встановлених заборон. Найбільш небезпечним в цей рік вважається 29 лютого, день, який буває лише раз на чотири роки.

Сьогодні ж люди, народжені 29 лютого, навіть навпаки вважають себе такими ж особливими, як і цей день. Адже ймовірність з'явитися на світ саме в цей день дорівнює 1: 1461. Виходить, що в світі є близько чотирьох мільйонів чоловік, чия дата народження офіційно зареєстрована 29 лютого.

Найбільш дискусійним питанням – як святкувати День народження в інші три роки, коли 29 лютого «випадає».

Читайте також: народження дитини: традиції та обряди

Німецький професор Хайнріх Хемме навіть винайшов «календар» святкування Дня народження для тих, хто народився в цей особливий день. На його думку, день святкування залежить від години народження. Ті, хто народився в перші години після півночі, можуть відзначати день народження 28 лютого. Для тих, хто народився ближче до півночі 1 березня, краще відзначати день народження 1 березня. Ті ж, хто народився в першій половині дня (від 06:00 до 12:00), перші два роки справляють день народження 28 лютого, а третій рік – 1 березня. Для тих, хто народився в другій половині дня (від 12:00 до 18:00), графік святкування наступний: перший рік – 28 лютого, а наступні два – 1 березня.

ЩО ЦЕ ЗА ДЕНЬ 

29 лютого прийнято вшановувати пам'ять святого Касьяна. Наші предки вважали, що Касьян керував вітрами, і в разі чого міг направити їх на господарство. Таке марновірство легко пояснювалося тим, що зазвичай в кінці лютого хуртовина і завірюха були частими гостями.

Побоюючись Касьяна, люди намагалися не виходити з дому до світанку і практично нічого не робити. 29 лютого було днем загального відпочинку - спали до обіду.

ЗАБОБОНИ ЦЬОГО ДНЯ 

29 лютого строго заборонялося укладати угоди - вважалося, що вони будуть невдалими.

Забобони стосувалися і весілля - вважалося, що шлюб, укладений в цей день, прирікає молодих на біди, страждання і скорботу. На вінчання це марновірство також поширювалося.

Займати гроші в цей день також не можна - можна накликати біду в сім'ю.

ПРИКМЕТИ МАГІЧНОГО ДНЯ 

Святого Касьяна дуже боялися і вважали, що якщо він прийде в будинок, то його жителям буде важко. Якщо Касьян моргне в сторону зелені, вона тут же засохне, а подих Касьяна на звірів загрожував смертю тваринам.

А ще наші предки вірили, що в цей день сняться віщі сни. 

Читайте ще: особливий день: хто святкує День ангела 29 лютого