Руслан Гурак озвучив ключові повноваження, які покладено на фахівців інспекції та поділився планами на поточний рік. За словами голови держінспекції, інституційний аудит в закладах середньої освіти на рівні областей здійснюватимуть їхні територіальні підрозділи. А от якість вищої освіти інспектуватимуть фахівці центрального офісу. На початковому етапі це будуть планові перевірки, повідомляють на сайті РОДА.
«Освіта виконує багато ролей та місій. Особисто для мене важливим є не тільки успіх кожного учня в майбутньому, а і соціальна згуртованість нації та суспільства", - повідомив голова держінспекції.
Зокрема, в інспекції сьогодні працюють над створенням дієвого механізму позбавлення ліцензії вищих навчальних закладів, сказано на сайті Рівне нської обласної ради. Крім того, в найближчих планах провести атестацію директорів шкіл.
"Це дуже правильний підхід: визначити, наскільки керівник школи є професійним менеджером і готовий відповідати викликам часу та вимогам реформи. Бо саме управлінські якості директора сьогодні є визначальними для керівників такого рівня. ", - вважає голова обласної ради.
Руслан Гурак пояснив, що таку атестацію планують провести як серед чинних директорів шкіл, так і серед тих педагогів, які планують очолити той чи інший заклад.
Також під час зустрічі акцентували увагу на перевагах, які дає сертифікації вчителів. Торік вона була добровільною і вперше пройти її зголосилися 705 педагогів з усієї України. Ті, хто успішно її пройшли, отримали 20% надбавки до заробітної плати. Крім того, такі вчителі не проходитимуть обов'язкову атестацію.
Тож фахівці інспекції радять педагогам не боятися цих новацій, адже головна мета - щоб якість середньої освіти в Україні відповідала вимогам часу.
Читайте також: Третій енергоблок розпочав свою роботу на Рівне нській АЕС