Тоді в межах переходу нашого війська на стандарти НАТО військові ремонтники вперше провели повне розбирання бойових машин із заміною всіх технічних елементів. Замінили, зокрема, гумові вироби, відновили двигуни, шасі, станції електроживлення, а головне, вилучили застарілі засоби зв’язку та обладнання й встановили радіостанції типів «Аселсан», «Харріс» і «Моторола».
Зважаючи на потребу надходження ефективних засобів артилерії у війська, Командування сил логістики ЗС України збільшило виробничий план на цей рік. Нині перша бойова машина пройшла обкатку та готова до відправлення в район бойових дій на Схід України. На черзі переобладнання ще чотирьох комплексів бойових машин управління вогнем самохідної артилерії.
"Головний показник — боєздатність. Після виконаних робіт машина проходить ходову перевірку по пересіченій місцевості. Зокрема під час 15-кілометрового маршу на різних ділянках доріг і за умов бездоріжжя. Кожну машину після пробігу оглядають на предмет виявлення недоліків і їхнього усунення. Після цього зразок остаточно фарбують з нанесенням піксельного малюнка. Окрім ходових якостей, перевіряють комплектність та ефективність застосування, зокрема ведення переговорів у різних режимах.
Таке переобладнання дасть змогу враховувати всі аспекти підготовки та управління бойовою стрільбою та забезпечувати керування підрозділами. Якщо торік на вітчизняну техніку встановлювали засоби зв’язку іноземного виробництва, то наразі це вже українська сучасна версія під назвою «Либідь». Технічні параметри радіостанції дають змогу вести переговори в багатьох режимах, зокрема закритому, а інформація, що підлягає обміну, кодується автоматично," - йдеться на сайті АрміяInform.
Як зазначив начальник артилерійського цеху причіпної артилерії старший лейтенант Вадим Кучарук, через трансформування старої бази маса комплексу зменшена до 1200–1500 кілограмів. Саме завдяки демонтажу застарілої апаратури: великогабаритних радіостанцій, обчислювальної апаратури, кабельних вводів, щитів, а це значна економія місця в машині управління та суттєве підвищення прохідності й можливість збільшення кількості екіпажу, або ж боєкомплекту.
— Цей комплекс розміщений на базі багатоцільового легкого броньованого тягача з універсальним корпусом. Він практичний та використовується майже в усіх підрозділах українського війська, — підсумував офіцер.