фото ілюстративне
В Рівненській області існує 27 будинків сімейного типу, де виховується 172 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Найбільша кількість будинків прцює у Рівненському районі – 16.

Тетяна Січенікова із села Колоденка Рівненського району за п'ятнадцять років виховала 19 дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час колегії їй вручили, як матері-виховательці дитячого будинку сімейного типу орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Указ про нагороду підписав Президент Володимир Зеленський.

Дитячі будинки сімейного типу – це приклад того, яким шляхом варто рухатися.

Адже на сьогодні в інтернатах по всій Україні досі живуть і навчаються 100 тисяч дітей. На їхнє утримання держава щороку виділяє майже 12 мільярдів гривень, причому безпосередньо на дитину витрачається лише 15 відсотків коштів, решта 85 відсотків – це зарплата персоналу і комунальні видатки інтернатів.

Сьогодні в Україні існує лише 1153 дитячих будинків сімейного типу. За словами уряду завдання місцевої влади на 2020 рік – реалізувати урядову стратегію в цій сфері й зробити так, щоб перші десять відсотків дітей залишили інтернати та знайшли сім’ї.

Відповідно до затвердженої постанови Кабміну №564, будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. На сьогодні середня кількість дітей-вихованців, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, становить 7 осіб.