фото ілюстративне
Сьогодні, 30 січня відбулася підсумкова нарада Національної поліції України за участю її керівництва, а також структурних та територіальних підрозділів.

Перший заступник міністра внутрішніх справ - Сергій Яровий заявив, що у 2019 році перед всіма органами Міністерства внутрішніх справ стояло дуже багато викликів. Зокрема, правоохоронці забезпечили законність та правопорядок під час трьох виборчих кампаній, а також під час масових заходів по всій державі. Окрім того, за словами першого заступника міністра, правоохоронці продовжують забезпечувати безпеку громадян в зоні проведення ООС, інформує управління комунікації Національної поліції України.

  «І в цих умовах Національній поліції вдалося не допустити ускладнення оперативної обстановки. Окрім того, відмічається подальше зниження кількості вчинених злочинів проти життя та здоров’я громадян. І зараз перед нами стоїть дуже багато завдань. Не дивлячись на досвід, який ми вже здобули, зокрема в безпековому блоці, ми не повинні зупинятися на місці. Час вимагає від нас нових завдань. Суспільство пропонує нам деякі зміни. І ми будемо реагувати та змінюватися. Виходячи з тих викликів, які стоять перед суспільством та перед Нацполіцією», – наголосив Сергій Яровий.

 

 

Голова Нацполіції Ігор Клименко додав, що у 2019 році поліція розкрила фактично кожний другий злочин. При цьому фіксується зменшення вчинених кримінальних правопорушень, зокрема тяжких та особливо тяжких. Так, в минулому році правоохоронці зареєстрували 418,2 тисячі кримінальних правопорушень. «Поліцейські розкрили 186 тисяч 200 злочинів – тобто фактично кожен другий злочин. Слідчі повідомили про підозру 110 тисячам осіб у вчиненні 186 тисяч злочинів.

При цьому ми можемо говорити про зменшення вчинених кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких і особливо тяжких», – зазначив Ігор Клименко. За словами глави відомства, важливим є зменшення кількості вбивств (2019 рік – 1428 злочинів; 2018 рік – 1508) та тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками (2019 рік – 1916; 2018 рік – 2 069).

«Це найменша кількість таких злочинів за останні 10 років. Наголошую, що кожен такий злочин контролюється апаратом Національної поліції та особисто начальниками обласних підрозділів. Як результат, на сьогодні розкриття вбивств та тяжких тілесних ушкоджень становить 93%», – акцентував Голова Нацполіції.

Водночас, за словами керівника відомства, 60% від загальної кількості скоєних кримінальних правопорушень становлять майнові злочини.

Голова Нацполіції вказав на недоліки в роботі окремих підрозділах поліції та поставив терміни для їхнього усування. Управління комунікації Національної поліції України.