УЗД вартує 25 тисяч євро.

Нове сучасне діагностичне обладнання у медзакладі з’явилося завдяки проекту, який дитяча обласна лікарня реалізовує спільно з Воєводською спеціалізованою дитячою лікарнею в Ольштині (Польща) "Підвищуємо медичні стандарти – рятуємо дитячі життя!"

Проект тривав упродовж жовтня-грудня 2019 року і відбувався у два етапи: під час першого фахівці РОДЛ стажувалися у своїх польських колег, за підсумками другого етапу польська сторона придбала портативний сучасний портативний УЗД-апарат вартістю 25 тис. євро, - повідомляє Рівнеоблрада.

 

Як розповів завідувач діагностичного відділення РОДЛ Юрій Антощук, цей апарат є найновішою розробкою фірми-виробника, який почали реалізовувати лише у грудні минулого року. Головна його перевага – це мобільність. Тепер не пацієнт ходитиме на обстеження, а апарат «приходитиме» до пацієнта, тож за допомогою такого обладнання фахівці зможуть проводити УЗД-обстеження в усіх відділеннях лікарні.

 

Вручити нове обладнання до Рівного приїхали Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі та консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур. Перед тим, як зустрітися з колективом лікарні, вони поспілкувалися з головою обласної ради Олександром Данильчуком, першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Подоліним, заступником голови ОДА Сергієм Гембергом та керівництвом медзакладу, щоби обговорити подальшу співпрацю між Рівненщиною та Польщею.

 

За словами головного лікаря Рівненської обласної дитячої лікарні Віталія Бойка, медзаклад надалі поглиблюватиме співпрацю зі своїми польськими колегами. Так 9-13 березня хірурги з Ольштина приїдуть до Рівного, щоби провести низку операцій.