Чуже життя у ваших руках. Вчасно надана перша домедична допомога може врятувати людину. Головне зробити це правильно та швидко.

Вчасно надана перша домедична допомога може врятувати життя. Пані Олена показує, як робити серцево-легеневу реанімацію.

Потрібно зробити 30 натискань, після чого закрити носову порожнину і зробити два вдохи в ротову порожнину. Якщо ви робите все правильно, дихання відновиться. В першу чергу інструктори виділяють три найбільш критичних стани при яких людина може найшвидше померти - це критичні кровотечі.

Щойно ми практикувалися, розбирали такий стан, як критична кровотеча. Це коли постраждалий помирає за 1,2, 3 хвилини. Залежно від локалізації поранення. І говорили про те , як надати допомогу у такому стані. В першу чергу - це затиснення і після цього - це накладання джгута або турнікета, - розповідає інструктор з надання першої медичної допомоги Алла Семенюк.

Також поранення грудної клітки і непрохідність дихальних шляхів.

При непрохідності дихальних шляхів є прийоми. Можна механічним шляхом вилити рідину, яка можливо десь в роті є. Предмет, який заважає дихати, - каже інструктор з надання першої медичної допомоги Олена Фідря.

Як відновити дихальні шляхи інструктори розповідають покроково. В першу чергу треба перевірити чи немає критичних кровотеч. Також важливо аби людина лежала на твердій поверхні. І обов'язково перевірити чи людина дихає.

Я думаю, кожна людина повинна вміти надавати першу медичну допомогу. Тому що ситуації у житті бувають різні. На щастя, до цього не було ніяких потреб, але ці знання за плечима не носити, - говорить Валерій.

На курси з надання першої домедичної допомоги прийшли чимало бажаючих. Тривали вони цілий день. Спочатку опрацьовували теоретичний матеріал, а потім вчилися застосовувати все на практиці.

Я гадаю в кожній ситуації повинна бути впевненість, і все таки вміти надати першу допомогу. Тому гадаю змогла б тільки практика потрібна кожній людині, щоб вміти правильно усе це зробити, щоб не надати навпаки шкоду людині.

Наступні курси будуть проводити вже у новому році. Про них можна буде дізнатися із соціальних мережах. До слова, навчання безкоштовне.

Читайте ще: зареєструвати малюка у Рівному можна онлайн