Замість декількох - один...госпітальний округ. Уряд продовжує реформувати медицину. Нині ж урядовці прийняли положення про оптимізацію вже діючих госпітальних округів. Такі зміни торкнулись і Рівненщини.

Процес створення госпітальних округів стартував в Україні ще у 2017 році. У Рівненській області їх - три, а саме: Сарненський, Рівненський та Дубенський. У кінці листопАда Уряд прийняв рішення залишити лише один округ на область. Попри дворічне впровадження реформи, ми вирішили дізнатись у перехожих рівнян що вони знають про госпітальні округи.

Медичний заклад може заробляти гроші лише за надані послуги. Ось така формула існування лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівня. А ось коли відділення місцевих лікарень пустують - відповідно коштів заклад не отримає. Тож, аби уникнути пусток та оптимізувати мережу медзакладів - уряд створив госпітальні округи. На яких працювала рада, яка рекомендувала як розвиватися закладам. А ось вже місцева чи районна влада - вирішувала чи погоджуватися з ними чи ні.

Візьмем Сарненський госпітальний округ, і у ньому мали вирішуватися питання де і який заклад має бути, де багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1,2 рівня, тепер це буде вирішуватись на рівні області, - говорить експерт з реформування охорони здоров'я Василь Височанський.

Експерт з реформування охорони здоров'я, зазначає, що кількість округів не впливає на якість їх роботи.

Дуже багато було мов, що наприклад, чому там тільки три округи, чому не 6 чому не 8? Ну від кількості округів не появляться потужніші лікарні. Від цього не залежить, тому що лікарня вторинки повинна думати. Їй 60% глобального бюджету дадуть, а 40% треба заробити, тобто треба мати певну кількість пацієнтів.

Саме райони та ОТГ мають планувати мережі, бо ж вони краще знають місцеві потреби. Де лікарні потрібно підсилювати, а де перепрофілювати, або ж навіть, де відремонтувати дороги, щоб пацієнти без проблем могли дістатись до закладів у межах 60 хвилин. 

Дивіться також: як у Дядьковичах допомагають невиліковно хворим