Тетяна Коток працює диспетчером прийомів викликів екстреної медичної допомоги 7 років. З початку цього тижня вона приймає дзвінки не тільки з Рівного, а й з Рівне нського району. Оскільки в області стартувала єдина оперативно-диспетчерська служба.
Бронники от сьогодні чула. Що там ще? Антопіль. Бо ж у нас не тільки я приймаю, там ще два диспетчера сидять, - розповідає диспетчер прийомів викликів екстреної медичної допомоги Тетяна Котик.
Вони передають інформацію про виклик евакуатору.
Бригадам виклики надходять на планшет. Ну і на планшеті вони бачать всю інформацію. Привід до виклику. Місце виклику, - каже Володимир Мартинчук.
Така система дає змогу швидше направити карету швидкої допомоги до місця виклику. Оскільки евакуатор відправляє до пацієнта ту бригаду, яка ближче.
Ми маємо доїжджати в населеному пункті за 10 хвилин, в сільській місцевості за 20 хвилин, тому економія часу навіть на прийомі передачі викликів дає кілька хвилин, щоб могла бригада вчасно доїхати. Чим раніше виїхати, тим більше шансів людині врятувати життя, - в. о. завідувача відділу єдиної диспетчерської служби Олександр Рудик.
Реформування екстреної медичної допомоги здійснюється по всій Україні. Для цього диспетчерів навчають користуватися єдиною системою викликів. Людям ж потрібно телефонувати тільки на номер 103.
Далі у нас заплановано підключення...і Дубенський район.
На Рівне нщині підключення всіх районів має відбутися до 1 квітня 2020 року. Кожний автомобіль швидкої допомоги обладнаний GPS навігатором. Відтак, диспетчер може простежити, де знаходиться транспорт, скільки часу він перебуває на виклику та на якій стадії виконання.
Дивіться ще: кількість хворих на ГРВІ в Рівне нській області продовжує зростати