Сьогодні, 15 листопада, медики провели акцію присвячену Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. Під час акції консультував лікар-ендокринолог. Окрім того, можна було здати аналіз, методом швидкого тестування на визначення вмісту цукру та холестерину в крові.

У Рівному провели акцію присвячену Всесвітньому дню боротьби з діабетом. До слова, діабет - це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє досить інсуліну.

У 2018 році в Рівненській області зареєстровано кількість хворих на діабет - це 40 тис. 712 осіб, що становить 351 на 10 тис. населення - це на 2,5 рази більше, ніж у 2017 році, - говорить завідувачка відділу неінфекційних хвороб центру громадського здоров'я Наталія Фесовець.

Під час акції провели безкоштовне тестування, де всі охочі мали змогу здати аналіз на визначення рівня цукру та холестерину в крові.

Тобто, безболісно, дуже швидко, бажаючі собі відразу отримує результат і буде скерований до спеціаліста за адресною медичною допомогою.

Рівняни охоче проходили тестування, кажуть: дуже добре, що проводять такі акції.

Здавав аналіз на глюкозу і холестерин, провіряюсь перший раз, глюкоза в нормі, 4,8, холестерин думаю тоже буде в нормі. Ми чисто випадково були в лікаря, як раз є можливість перевіритись, а чого і б ні, доступно даже от старшим людям, деякім думаю це набагато важливіше, ніж для мене, але чого нє, - каже рівянин Сергій. 

Причинами виникнення діабету можуть стати: генетика, вік, нездорове харчування та відсутність фізичної діяльності.

Також, до профілактики полягає у дуже простих речах - це саме з підтримки здорового способу життя. В першу чергу - це необхідно досягнути нормальної ваги тіла та її підтримувати, приділяти час регулярній фізичній активності, дотримуватися здорового харчування, уникати в їжі цукрів та посилених та насичених жирів, а також відмовитися від паління та вживання алкоголю, - розповідає завідувачка відділу неінфекційних хвороб центру громадського здоров'я Наталія Фесовець.

До слова, на Рівненщині за 9 місяців цього року серед дітей вперше було зареєстровано 52 випадки захворювання на цукровий діабет. На жаль ця кількість з кожним роком зростає. Медики радять, аби попередити цукровий діабет, хоча б 1 раз на рік проходити медичне обстеження. 

Читайте також: "Боялась навіть глянути": у Рівному матері недоношених діток розповіли про своїх крихіток

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber