Весь світ налаштований на цукор - але тортики і цукерки ніхто у нас не відбере, без них занадто нудно! І все ж якщо ваш організм посилає вам ось такі сигнали, варто серйозно переглянути свій план харчування.

Швидка втомлюваність

Раптові напади сонливості, важкі пробудження і неможливість зосередитися можуть бути наслідками любові до десертів. Вся справа в глюкозі: вона служить відмінним джерелом сил, але занадто швидко переробляється організмом і змушує відчувати перевтому.

Часті позиви в туалет

Почастішали походи в дамську кімнату можуть бути пов'язані з тим, що тіло не в змозі переробити зайву глюкозу, і нирки направляють її в сечу. Чим більше цукру в сечі, тим частіше буде бажання відлучитися в туалет.

Постійне почуття голоду

Організм, розпещений частим і рясним надходженням глюкози, з часом перестає добувати енергію з інших продуктів і постійно вимагає чергової дози простих вуглеводів. Після зниження цукру в раціоні організм може деякий час реагувати на зміни головними болями і нудотою. Симптоми пройдуть всього через тиждень, зате апетит помітно знизиться.

Суха шкіра і постійна спрага

Головна помилка ласуни - заливати спрагу газованою водою. Замкнуте коло стає причиною ще одного симптому - порушення секреції поту, що призводить до недостатнього зволоження шкіри.

Слабкий імунітет

Навіть невеликі ранки на тілі ласунів заживають довго, а відновлення після застуди або ангіни може тривати тижнями. Тому якщо ви захворіли на грип або ГРЗ, є сенс відмовитися від солодкого, щоб швидше прийти в норму.

Погіршення зору

Що виникає від надмірного споживання цукру зневоднення може призвести до руйнування крихітних судин в очах. Помітили, що ваша картина світу стала трохи розмитою? Винні шоколадки!

Дратівливість

Ласуни схильні до частих перепадів настрою. Це пов'язано з тим, що глюкоза, яка надходить в кров, з часом починає керувати гормонами задоволення. Без додаткового підживлення любителі шоколаду і тістечок відчувають напади злості, смутку і меланхолії. Їм необхідне джерело щастя у вигляді солодкого винагороди. Щоб злізти з цієї голки, потрібно півтора місяці утримання.

Акне

Порушення гормонального балансу через надлишок глюкози часто призводить до появи висипань на шкірі, акне і запалень. Але якщо ви відмовитеся від цукру, цей симптом зникне вже через два тижні: шкіра стане чистою і світиться зсередини, і щільні тональні засоби перестануть бути необхідністю.