Уміщають майже удвічі більше, аніж повинні. У Сарнах в одному з дитячих садків навчається 350 діток, тоді як сам заклад розрахований на 210. Та попри це тут комфортні умови та сучасні погляди на навчання й розвиток малюків. Як живеться садочку-рукавичці - далі.

Дитячий садок "Веселка" у Сарнах побудували у 1983 році. Розрахований він на 210 діток, але останні роки кількість вихованців тут зашкалює. Нині у садку навчається 350 сарненських дітлахів. Окрім звичайних вікових груп тут діє ще й спеціалізована логопедична група.

Ситуація така, що ми дітей з міста не добираємо. Набираємо цю групу по бажанню батьків лише з тих дітей, які відвідують наш заклад. Проходять обстеження діти з середніх груп і набираємо в старшу групу дітей, які мають вади мовлення, - розповідає завідувач Сарненського ДНЗ комбінованого типу №8 "Веселка" Людмила Потапович.

До того ж цьогоріч створили дві інклюзивні групи. До речі, з вихованцями працює й психолог закладу, яка практикує арт-терапію, казкотерапію, а нещодавно ще й піскотерапію.

Якщо дітки агресивні, тривожні, замкнуті, вони, взаємодіючи з піском, поринають у дитинство і таким чином долають свої негативні прояви. Спочатку відбувається знайомство з пісочком, вони занурюють руки і пісочок, посипають руки піском, малюють різноманітні зображення чи сердечко чи сонечко. Це, звичайно, залежить від фантазії та уяви самої дитинки, - каже психолог.

До слова, готують для малюків тут на новенькій кухні. На її ремонт та обладнання витратили близько мільйона бюджетних коштів. Тож тепер, сміються кухарі, жоден ревізор не страшний.

Витяжки у нас нові, жарочний шкаф новий, всі столи у нас нові. Ремонт гарний, все пороблене. Кастрюлі і старі і нові, але воно все у нас як нове, - говорить шеф-кухар.

"Веселка" - єдиний дитячий садок у Сарнах, який використовує тверде паливо. Модернізацію розпочали у 2015 році: спершу замінили котел, побудували склад для палива, оновили електромережу, а минулоріч перекрили дах. Зробили це за кошти державного та місцевого бюджетів.

Був період морозний і він нам показав, що результати праці були не марні. Тому що в верхніх групах.

Та попри хороші умови та ремонти, садок переповнений. І не він один. Аби вирішити проблему з нестачею місць у дошкільних навчальних закладах, у Сарнах розпочали будівництво нового садка на понад 200 місць. У 2019 році з міського бюджету передбачено 3 мільйони гривень.  

Читайте ще: на Березнівщині в навчальних закладах карантин

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber