Шості пологи: народила і лишила. У Рівненському перинатальному центрі горе - матір відмовилась від новонародженої доньки. Остання з'явилась на світ передчасно. Спершу жінка була кілька днів біля дитини, а потім зникла. Дзвінки ігнорувала. Через кілька днів надіслала відмову від маляти. Мовляв, не має грошей на утримання. Тепер медики просять всіх небайдужих допомогти дитині з необхідними речами та ліками.

Крихітка народилась ще 3 тижні тому. У матері пологи почались передчасно, на 32 тижні вагітності. Дівчинка з'явилась на світ недоношеною.

У еї були дихальні розлади, проблеми інфікування і проблеми серцево - судинної системи. Коли через 2 тижні дитина стабілізувалась, вона була переведена на 2 етап, де виходжуються недоношені дітки, - розповідає заступник головного лікаря Рівне нського обласного перинатального центру Галина Ковальова.

Зараз вага дівчинки 1кг. 960гр. Дитина вже не потребує дихальної підтримки. Її органи працюють у межах норми. Малеча досі не має імені. Адже мати від дочки відмовилась.

Мама не давала дитині ім'я. Ми її просто називаємо дівчинка, зазвичай, ми називаємо своїх діток, але поки вона у нас дівчинка, - каже медсестра.

Горе - матері 28 років. Родом із Корецького району. Це її шоста дитина. Втім забирати дочку додому, передумала.

Вона виписалась додому, приїжджала до дитини. Вона була зі своєю сестрою, та запевняла, що вони не збираються покидати цю дитину. Але на певному етапі вони припинили піднімати телефон. Вчора до нас надійшло повідомлення, що мати написала заяву у соцслужбах про те, що вона відмовляється від дитини через важке матеріальне становище.

Поки маля перебуватиме у перинатальному центрі, пізніше дівчинку передадуть у Будинок дитини. Загалом це вже 6 відмова від дитини у Рівному з початку року.

Цього року маємо сумний рекорд, тому що з початку року це вже 6 дитина відмовна. Традиційно від 1 -2 за рік дітей відмовлялись. Наразі це вже 6 відмова, три жінки з Рівного, 1 із Закарпаття, 2 з районів, - говорить начальник служби усправах дітей у м.Рівне Андрій Міщеня.

Статистика не тішить. Дітей, від яких відмовились батьки, чекає Будинок дитини, а далі очікування на усиновлення. Наразі новонароджена дівчинка, яку мати лишила у перинатальному центрі, потребує допомоги небайдужих. Суміші, памперси, ліки та одяг - це ті необхідні речі, від яких не відмовляться медики. 

Читайте ще: у Рівному в перинатальному центрі матір відмовилася від дитини

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber