Якщо ви коли-не будь задавалися питанням, нормальні чи ваші статеві губи, ви не самотні. Це питання так чи інакше мучить абсолютно кожну жінку. Через нестачу візуальної інформації і величезної кількості обмежуючих переконань, в гонитві за міфічними псевдостандартами, жінки мучать себе зневажливими думками і болючими процедурами.

Великі і малі

Великі статеві губи - це відносно великі м'ясисті складки тканини, які оточують і захищають інші зовнішні статеві органи. В якомусь сенсі їх можна порівняти з мошонкою у чоловіків. Малі статеві губи знаходяться безпосередньо усередині великих і оточують отвір піхви і отвір уретри. Разом великі і малі статеві губи утворюють своєрідну подвійну подушку безпеки для наших самих прихованих і вразливих частин тіла. Однак захист - це не єдина функція, яку виконують статеві губи. Завдяки великій кількості кровоносних судин, під час сексуальної стимуляції малі статеві губи набухають і стають більш чутливими. У деяких жінок їх чутливість можна навіть порівняти з клітором.

Еталонні статеві губи

Статеві губи можуть бути самих різних форм, кольорів і розмірів і текстури. У одних жінок вони крихітні і щільні, у інших - довгі і м'які. Пухкі, тонкі, зморшкуваті, темні, світлі - варіацій може бути незліченна кількість і майже всі комбінації цих по істині унікальних частин тіла за рідкісним винятком є нормою. Мері Джейн Мінкін, клінічний професор акушерства і гінекології медичного факультету Єльського університету, практикує понад 35 років, каже, що ніколи в житті не бачила статевих губ, які могла б назвати "ненормальними". Як показує практика, більшість жінок більше стурбовані видом своїх малих статевих губ, ніж великих. А все тому, що малі губи дуже різноманітні в своєму прояві і іноді виходять за межі великих, що деякі жінки знаходять не цілком естетичним. Буває, що одна з малих статевих губ за розміром набагато довша за іншу і звисає за межі великих, що все також є нормою. За словами доктора Мінкін, найчастіше довжина малих статевих губ варіюється від 2, 5 до 5 см, проте ці цифри не є еталонним показником. Якщо ваші губи коротше або довше, це зовсім не означає аномально. Єдиний фактор, на якій варто орієнтуватися, доставляють ваші статеві губи дискомфорт, наприклад, застряють в нижній білизні або є серйозною перешкодою під час сексу з проникненням. Не дивлячись на те, що багато жінок впевнені, що ідеальні малі статеві губи повинні бути рожевого кольору, симетричними, гладкими і не виступати за межі великих статевих губ, експерти стверджують, що еталону в цьому питанні немає і бути не може. І щоб жінки могли в цьому переконатися, австралійське співтовариство акушерів гінекологів відкрило онлайн бібліотеку статевих губ, в якій зібрані правдиві неотретушовані фотографії цих частин тіла.

Немає межі досконалості 

Ми всі вже звикли до того, що епоха соціальних мереж диктує свої стандарти краси, і як це не дико, але вони стали поширюються і на жіночі статеві губи. Якщо раніше малі статеві губи були надійно приховані під лобковим волоссям, то з приходом моди на інтимні стрижки та бразильську епіляцію, вони стали привертати увагу своїх господинь, які через відсутність інформації і помилкових уявлень про те, "як там все повинно бути", стали вирощувати в собі комплекси і руйнувати самооцінку. Крім того в часи інтернету і доступності порнографічних матеріалів, чоловіки стали мати більш широке уявлення про різноманітність жіночих геніталій. Так деякі чоловіки через відсутність почуття такту або через недосвідченість можуть самі того не бажаючи давати оцінку жіночим статевим губам, тим самим поранити жінку і плекати в ній комплекси. Експерти в області жіночих геніталій не радять жінкам забивати голову стандартами інтимної краси в області порноіндустрії і порівнювати свої статеві органи з геніталіями артисток кіно для дорослих. Як правило для таких фільмів спеціально підбираються "зірки" з тоненькими малими статевими губами. Тільки робиться це не з міркувань краси, а для забезпечення оптимального візуального ефекту і гарного ракурсу.

7 разів відміряй

Якщо ви не в захваті від своїх повних губ - це цілком нормально. Не завжди ж ми приймає риси свого обличчя або окремі частини тіла. Однак дуже важливо зрозуміти, чому вид пелюсток вашої "трояндочки" не викликає у вас особливу любов і прийняття. Чи є неприйняття себе бажанням відповідати стандартам краси або може бути недбало кинута репліка вашого партнера щодо ваших геніталій, позбавила вас впевненості в собі? Що змушує вас соромитися своїх малих статевих губ? Чи справді ви бажаєте цих змін або ж вас змушують їх бажати, будь то люди або обставини? Ці питання слід задати собі перш, ніж зайнятися вивченням питання про хірургічне втручання і інтимної пластиці. На сьогоднішній день, за даними Американського товариства пластичних хірургів, існує не так вже й багато медичних показань для проведення цієї операції. З медичної точки зору це може бути доцільно для жінок, малі статеві губи яких настільки довгі, що вони перекручуються або чіпляються за одяг, доставляючи фізичний дискомфорт і больові відчуття при повсякденному активності і сексуального життя. Ще одним свідченням до хірургічного втручання є усунення порушень будови статевих губ після їх пошкодження під час пологів, травм, вроджених деформацій. Однак, незважаючи на рекомендації лікарів, останнім часом стрімко зростає число жінок, які вибирають цю операцію виключно з естетичних міркувань.