Справжню будову клітора виявили всього двадцять років тому. Більш того, 3D-зображення цього органу були вперше зроблено тільки у 2009 році. Зображення не просто перевернуло уявлення про жіночу анатомію, але й поставила хрест на тезі, що роль сексу в житті жінки зводиться до продовження роду.

У клітора тільки одна функія – приносити задоволення

Очевидно, що клітор не потрібен для продовження роду. Не призначений він і для сечовипускання, всупереч все ще існуючого міфу: уретра, по якій йде сеча, розташована під ним.

Вчені ніяк не можуть з'ясувати, яку еволюційну роль грав клітор в ролі людства, чи має він відношення до адаптації або репродуктивної функції. Поки вважається, що у клітора є тільки одна, але дуже важлива роль – приносити жінці задоволення.

Клітор набагато більший, ніж ви думаєте

На питання про те, що таке клітор, більшість людей скажуть, що це невеликий горбок у верхній частині статевих губ. Однак це тільки менша частина клітора – інше знаходиться всередині тазу. Головку, видно над статевими губами, вона частково або повністю закрита шкірою крайньої плоті та переходить в тіло внутрішнього клітора. Він розходиться на два печеристих тіла – губчасті органи, які за формою нагадують ріжки. Розміри клітора визначаються генетикою і рівнем статевих гормонів. І можуть сильно коливатися.

Клітор схожий на пеніс

Анатомічно клітор є аналогом чоловічого пеніса. Видима і найбільш чутлива частина клітора теж називається головкою, як і відповідна частина пеніса у чоловіків. Однак жіноча голівка, хоча і в багато разів менша, але чутливіша за чоловічу приблизно у два рази.

Клітор і пеніс розвиваються з однієї й тієї ж ембріональної тканини: що в підсумку вийде, залежить від статевого визначення ембріона.