З цієї нагоди ми вирішили поцікавитися у рівнян та жителів області, їх ставленням до традиції святкування Хелловіну в Україні та рідному місті.
Юлія, продавець-консультант:
“Не вважаю це святом, але для українців – це вже звичне. І чудова нагода для тих, хто хоче повеселитися”.
Максим, менеджер:
“Ставлюся нейтрально. Хелловін сприймається вже якось звично”.
Юлія, бібліотекар:
“Я не люблю такого свята не тому, що воно з Америки, а через те, що воно пов’язано з нечистою силою, містикою, жахами і язичництвом. Як православна християнка цього свята не сприймаю серйозно і бажання святкувати у мене не виникає.”
Віталій, механік:
“Ставлюся швидше нейтрально, ніж позитивно. Зі студентських років пам’ятаю вечірки на Хелловін – були яскравими, однак про що це свято особливо не задумувався.”
Людмила, підприємець:
“Ставлюся позитивно, мої дітки його дуже люблять і чекають кожен рік. Їм подобається робити ліхтарі з гарбуза та прикрашати ними домівку ”
Віта, вихователь:
“Не сприймаю взагалі, як свято. Тому, що вірю в Бога, а не в якісь потойбічні, химерні сили.”
Іван, священник:
“Як представник Церкви категорично проти Хелловіну. Це дійство не має жодного відношення до українських традицій, воно запозичене з язичництва. Тому нікому не раджу його святкувати, бо людей свідомо вводять в оману гріхом.”
До слова, соціальною мережею Фейсбук активно шириться флешмоб #я_проти_Геловіну. Його запустив міський обранець Олександр Чубай. До підтримки долучилося рівняни, яких обурює, що запозичене язичницьке окультне «свято» нав’язують дітям і молоді та перетворили в маркетинговий хід.
Як бачимо, відношення до традиції святкування Хелловіну дуже різне. Хтось з особистісних міркувань абсолютно не сприймає це дійство, як свято, а комусь, навпаки, подобається містична атмосфера Хелловіну. Святкувати чи ні – вибір цілком особистий. Та не залежно від своїх міркувань, можна просто помилуватися тематичними фотозонами, зробити оригінальні світлини, посмакувати гарбузовим латте або спокуситися на акційну знижку в крамничці.