Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1»
33027 Україна, Рівне Данила Галицького, 19, оф.701
096-11-400-11 (0362) 63-55-23 0671592005 [email protected]
У Рівному відбувся Міжнародний дегустаційний конкурс пива

У Рівному відбувся Міжнародний дегустаційний конкурс пива

98 дегустаторів з усієї України обирали майже півсотні найкращих зразків пива - пива крафтового, або авторського. Крім того пивовари та ресторатори спілкувалися про тенденції та перспективи пива на ринку, акцентуючи на виробництві тільки високоякісного продукту.

Рівне - неофіційна пивна столиця України. Вже вдруге тут збираються справжні поціновувачі авторського пива з усієї країни і навіть з-закордону. І все для того, аби продегустувати майже 350 зразків різних сортів пива від 80-ти пивоварень України. Це і ресторанні пивоварні, і середні та малі пивзаводи, і домашні пивовари. Дегустували цього разу в шістнадцяти категоріях, серед яких і популярні стилі пива, такі, як лагер чи пшеничне, і менші відомі IPA, саури та бельгійські елі.

Дегустація проходить досить просто, за 10 хвилин дегустатор має відегустувати десь в районі 7-8 різних пив та поставити йому оцінку від 1 до 7, де 1 - це найкраще пиво, а 7 - найгірше пиво, - говорить Андрій Кисіль.

У прозорості та незалежності конкурсу організатори, видавничий проект "Технології та іновації" - впевнені. Адже свій вердикт оголосили майже сотня пивних суддів - представників пивоварень-учасників Конкурсу і незалежних експертів. Півфінальні і фінальні результати оголошували одразу після кожної категорії. Такий конкурс спонукає учасників підвищувати якість продукту, розвиватися.

На наших очах змінюється пивна карта України, не тільки на наших очах, але й завдяки нашим зусиллям, якщо до нас три роки назад приходили маленькі пивоварні, окремі люди, яких це цікавить. То на наших очах маленькі заклади зробились мережевими, і по всій Україні вже мають заклади, - каже організаторка конкурсу Катерина Конєва.

Дегустаційний конкурс "EAST EUROPEN BEER AWARD" - це складова Міжнародного форуму пивоварів і рестораторів, який зібрався в Рівному також цього тижня, з участю 200 представників пивоварної галузі України. Однією з родзинок Форум пивоварів було професійне змагання "Королева Пива", де серед жінок-пивоварів обирали найкращу. Однією з учасниць змагання стала Ольга Боярська з Рівного, жінка розповідає, що такого рівня конкурс її надихає до подальшої творчості.

По-перше, це розвиток. Тут можна познайомитися з багатьма пивоварами. І чомусь навчитися, якщо ми хочемо розвиватись, то нам відповідно потрібно знайомитися з новими людьми. Можна почути багато цікавої інформації. Буде дуже багато представників по сировині і обладнанню. І в подальшому, в роботі, воно все пригодиться.

Учасники восьмого форуму пивоварів та рестораторів обговорили найгарячіші питання, що стосуються розвитку галузі і пивного ринку. Мета зібрання - донести споживачам України меседж про те, що існує ІНШЕ пиво - високоякісний авторський, елітний продукт, який споживають у ресторанах і пабах, з підходящою іжею, у помірній кільксоті, яким насолоджуються. Директор ТОВ "Рівень ЛТД" Маріан Года розповідає, що рекордним у пивоварінні був 2009 рік, тоді пивоварні випустили 329 мільйонів декалітрів пива. Та за прогнозами на цей рік, Україна випустить лише 160 млн декалітрів, а це за словами Маріана Годи - дуже мало.

Зараз в комітетах Верховної ради гуляє законопроект, який запропонувала асоціація хмелярів України. Вони посилаються на те, що наше законодавство повинне адаптуватися на європейське. Ну, а європейське законодавство передбачає використання 30%, а в подальшому 50% хмелю національного виробництва. Ну навряд чи хто використовує хміль вітчизняного виробництва, - розповідає директор ТОВ "Рівень ЛТД" Маріан Года.

А ввечері відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Дегустаційного конкурсу. 48 предстакниів пивоварень отримали найвищі нагороди - золото, срібло і бронзу, а Гран Прі дістався харківській Сім`ї Альтбір - New Craft Story. Лідерами серед чемпіонів стали пивовари з міста Харків, Київ та Одеса. Рівне здобуло чотири перемоги. Зокрема, пивна ресторація "Кант" отримала золото та бронзу, пивзавод "Рівень" - бронзу, "Фазерс" - срібло, і це у різних категоріях крафтового пива.

Дивіться також: кого коронували титулом «Королева пива 2019»?

Організатори Дегустаційного конкурсу - медіа-група Технології та Інновації і Київська Пивна Ліга - прийняли рішення прописати Конкурс у гостинному місті Рівному. Зовсім скоро пивовари України країн Східної Європи почнуть підготовку до наступного 4-го Дегустаційного конкурсу EAST EUROPEN BEER AWARD", який запланований на весну 2020 року. 

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber 

Інші статті:

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: