У Рівному створена робоча група з вироблення програми дій щодо попередження підтоплення районів міста.

До неї залучені фахівці проектних інститутів, комунальної сфери, громадських організацій, та окремо група науковців НУВГП.

Читайте також: Повалені дерева, затоплені двори: на Рівне нщині знову вирувала негода

Відбулося друге робоче засідання, на якому були представлені пропозиції фахівців університету щодо варіантів вирішення проблеми підтоплення. У планах робочої групи розроблення у найближчий час концептуальних заходів попередження підтоплення і плану першочергових дій, які можуть бути профінансовані бюджетом наступного року.

- У вирішенні питання підтоплень у Рівному треба йти двома шляхами. Перший: це «гарячі» локальні точки, де накопичується вода, і постаратися їх максимально усунути. Другий: розроблення стратегічної концепції відведення атмосферних вод з цієї території. Тобто, має бути комплекс заходів. Це і система водовідведення, і регулювання дощових стоків – їх регульоване тимчасове накопичення у місцях випадіння. Пізніше цю воду можна використовувати для господарських цілей, або ж поступово відводити по трубопроводах у водойми із очищенням. Можна використовувати різні методи: накопичувачі, зелені дахи, інфільтраційні басейни, дренажні системи. Методів є достатньо, є світовий досвід. В кожному конкретному випадку нам потрібно надати пропозиції, а міська влада, відповідно, має спонукати суб’єкти господарювання та комунальні служби їх реалізовувати, - каже завідувач кафедри міського будівництва та господарства НУВГП, доктор технічних наук, професор Олександр Ткачук. 

Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber