Ковальство - це обробка металу способом кування. З'явилося ще у XII столітті до н. е. За допомогою цього ремесла почали виготовляти зброю, знаряддя праці і предмети домашнього ужитку.
Воно не тільки в Україні, воно в світі дуже давно існує, з самих давніх - давен, бо виготовляли інструмент раніше, без цього не могли обійтися, і зараз також в наш час не можуть обійтися, - розповідає коваль Сергій Тортуля.
Процес кування відбувається так: коваль розігріває до червоного кольору шматок металу. Далі береться кліщами залізо, яке кладеться на ковадло та б'ється по ньому молотом, придаючи предметові потрібної форми.
Сьогодні в нас майстер-класи, ми показуємо, як зробити сувенірні речі різні, підковки, от я роблю зараз, покажу вам квіточку, там в нас є штопори, різні речі сувенірні робимо ковані.
Спробувати свої вміння у виготовленні різних ковальських дрібничок могли і всі охочі.
Просто я хотіла зробити собі підкову на щастя, щоб вона мені приносила удачу, мені і моїй сім'ї. Приємно щось зробити своїми руками. Треба було попробувати, і я її зробила, і в мене це вийшло я дуже задоволена, - говорить учасниця майстер-класу Алла Шикула.
Ковальство робота не з легких. Учасниця майстер-класу Алла Шикула розповідає, щоб займатися цією справою потрібна не маленька фізична сила.
Це дуже важка робота, це дуже складно і дуже важко, те, що вони роблять на перший погляд здається, що так просто, але те, що так просто видається це дуже складна, важка робота. От дуже важкі інструменти і хлопці ці такі, вони мужні, вони такі сильні, вони такі козаки. Важка робота, дуже спекотно, це все летить в очі, цей вогонь, це все, не знаю ковалі це такі мужні люди їхню працю потрібно дуже поважати. І ця ручна робота це все так складно, дуже складно.
Читайте ще: на Рівне нщині триває фестивальний вересень
Будьте з нами: Telеgram Facebook Youtube Instagram Viber