Сьогодні є безліч продуктів харчування, проте в цьому достатку він абсолютно втрачається і часто віддає перевагу менш корисним, а іноді і дуже шкідливим, зате знайомим продуктам. Корисні властивості насіння базиліка настільки вражаючі, що цей продукт точно заслуговує термінового включення в твій раціон.

Насіння базиліка 

Схуднення

Клітковина, яка міститься в насінні базиліка, дозволяє на тривалий час позбутися від почуття голоду. А при замочуванні насіння і зовсім збільшуються в 30 разів, що тільки допомагає ними насититися.

Зміцнення волосся

Вміст білка, заліза і вітаміну K сприятливо позначається на здоров'ї волосся - запобігає їх випаданню і облисінню, стимулює ріст волосся з фолікулів.

Здоров'я шкіри

Наявність флавоноїдів і антиоксидантів допомагає підтримувати здоров'я шкіри. Більш того, за допомогою насіння базиліка можна вилікувати навіть деякі шкірні захворювання на зразок псоріазу або екземи. Досить змішати 100 мл кокосового масла зі столовою ложкою подрібненого насіння базиліка, нагріти цю суміш, процідити і протирати рідиною пошкоджені шкірні покриви.

Кислотність шлунка

Насіння базиліка мають на шлунок заспокійливий ефект. Досить додати в стакан молока ложку насіння базиліка, розмішати і випити. Печіння в шлунку швидко пройде.

Зниження рівня цукру

Замочене насіння базиліка у купі з молоком допомагають навіть в лікуванні діабету другого типу. Все завдяки вмісту в продукті дієтичних волокон, які допомагають контролювати рівень цукру в крові.

Очищення шлунка

Так, насіння базиліка може діяти і як проносне, чистячи шлунок і виводячи токсини з організму. Просто з'єднай заздалегідь замочені у воді насіння з молоком і випий.

Нормалізація температури тіла

Якщо влітку дуже жарко, то насіння базиліка і тут прийдуть на допомогу. Просто додай цей корисний продукт в улюблені напої і спека не буде відчуватися так сильно.

Поліпшення зору

Як і морква, насіння базиліка мають вітамін A, який необхідний людям з поганим зором. Вживання насіння базиліка запобіжить загальні проблеми із зором на кшталт розвитку катаракти або дегенерації жовтої плями.
Крім усього іншого, насіння базиліка можуть похвалитися величезною харчовою цінністю. У них містяться ефірні масла, бета-каротин, лютеїн, вітаміни A і K, а також мінеральні речовини: кальцій, магній, марганець, калій і мідь.